Svetovno prvenstvo v motociklizmu
Čudež Valentina Rossija: kljub poškodbi na dirki iz prve vrste
Marc Marquez na petem, Andrea Dovizioso na sedmem mestu, 23. september 2017 ob 17:40 Pred domačo dirko za VN Aragonije v svetovnem prvenstvu MotoGP-ja je bil v kvalifikacijah najboljši Maverick Vinales.
5
Rossi že v sedlu: v Alcanizu opravil oba treninga
3
22. september 2017 ob 16:29 Čeprav so mu po padcu in zlomu noge napovedovali vsaj mesec dni okrevanja, je Valentino Rossi spet na motorju in je pred nedeljsko dirko v Alcanizu opravil oba petkova treninga.
Rossi lahko znova sede na svojo yamaho
4
21. september 2017 ob 16:35 Zdravniki so Valentinu Rossiju prižgali zeleno luč za vrnitev na dirkališča. Italijanski motociklist bo tako lahko že ta konec tedna nastopil na VN-ju Aragonije.
Rossi 18 dni po dvojnem zlomu noge že na motorju
18
19. september 2017 ob 08:47 Devetkratni svetovni motociklistični prvak Valentino Rossi je zgolj 18 dni po dvojnem zlomu noge sedel na motor in že razmišlja o nastopu na VN Aragonije v Španiji.
Marquez v zadnjem krogu pokvaril veselje Italijanom
9
10. september 2017 ob 14:57 Marc Marquez je veliki zmagovalec dirke MotoGP za VN San Marina v Misanu. Španec si je zmago priboril na razmočeni progi v zadnjem krogu.
Mavericku Vinalesu kvalifikacije Misana
3
9. september 2017 ob 18:09 Španec Maverick Vinales (Yamaha) je bil najhitrejši v kvalifikacijah pred nedeljsko dirko motociklistov (MotoGP) za veliko nagrado San Marina v Misanu.
Rossi z dvojnim zlomom golenice z izpahom desne noge
71
1. september 2017 ob 08:39 Sedemkratni motociklistični svetovni prvak Valentino Rossi, ki se je to sezono boril za naslov svetovnega prvaka v razredu MotoGP, se je huje poškodoval na treningu, so zdaj tudi uradno potrdili v ...
Fantastični "Dovi" po zmagi v Silverstonu v skupnem vodstvu Andrea Dovizioso je na razburljivem VN-ju Velike Britanije v Silverstonu z drugo zmago zapored v MotoGP-ju prevzel vodstvo v skupnem seštevku.
4
Marquezu tudi kvalifikacije Silverstona Španski motociklist Marc Marquez je bil najhitrejši v kvalifikacijah pred nedeljsko dirko za VN Velike Britanije v Silverstonu. To je bil že 71. "pole position" v karieri Marqueza.
Marquez v vse boljši formi, v Spielbergu po tretjo zmago Španski motociklist Marc Marquez bo nedeljsko dirko svetovnega prvenstva v motociklizmu v Spielbergu v Avstriji začel s prvega mesta.
8
Marquez zanesljivo do tretje zmage sezone Marc Marquez je na VN Češke suvereno dobil dirko motociklistov v razredu MotoGP in skupno vodstvo povišal na 14 točk.
9
Marquez tudi po premoru najhitrejši Španec Marc Marquez (honda) je bil najhitrejši v kvalifikacijah motociklistov (razred MotoGP) pred nedeljsko dirko za VN Češke v Brnu.
3
V prometni nesreči umrl 13-kratni svetovni prvak V 71. letu starosti je umrl Španec Angel Nieto, ki je v dolgi motociklistični karieri osvojil 13 naslovov svetovnega prvaka. Španec je bil prejšnji teden na Ibizi udeležen v prometni nesreči.
3
Marc Marquez ostaja kralj Sachsenringa Španec Marc Marquez (Honda) je osmič zapored dobil Veliko nagrado Nemčije na Sachsenringu in prevzel vodstvo v skupnem seštevku elitnega razreda svetovnega prvenstva v motociklizmu.
7
Zarcov prvenec v kvalifikacijah Assna Francoski motociklist Johann Zarco (Yamaha) si je v kvalifikacijah pred dirko MotoGP-ja za VN Nizozemske premierno privozil prvi štartni položaj v karieri.
2
Dovizioso pokvaril špansko zabavo v Barceloni Italijan Andrea Dovizioso (Ducati) je zmagovalec dirke svetovnega motociklističnega prvenstva razreda motoGP v Barceloni.
6
Rossi spet padel, tokrat na treningu motokrosa Italijanski motociklist Valentino Rossi je padel na treningu na dirkališču v bližini Riminija, zaradi poškodb prsnega koša in trebuha so ga morali odpeljati v bolnišnico.
8
Haydnova družina bo darovala organe pokojnega motociklista Družina tragično umrlega motociklista Nickyja Haydna je sporočila, da bo darovala organe nekdanjega svetovnega prvaka v razredu MotoGP.
6
Nicky Hayden izgubil bitko za življenje 35-letni Nicky Hayden, nekdanji svetovni motociklistični prvak razreda MotoGP, je po petih dneh kome umrl zaradi hudih poškodb, ki jih je dobil v prometni nesreči v Italiji.
56
Rossi padel v zadnjih zavojih, zmaga Vinalesu Španec Maverick Vinales je zmagovalec dirke SP-ja v motociklizmu v Franciji v elitnem razredu MotoGP. V Le Mansu je bil drugi Francoz Johann Zarco, tretji pa Španec Dani Pedrosa.
10
Citat za prebrat
link
Goran Dragić
34
24. september 2017 ob 13:38 Vsi igralci so prišli na klop in prva reakcija je bila, da so sklonili glave in gledali v tla ...