Ted Ligety je imel do zdaj v svetovnem pokalu 19 zmag v veleslalomu, jubilejno dvajseto pa je dosegel v disciplini, v kateri je že bil svetovni in olimpijski prvak. Foto: Reuters
Alexis Pinturault
Alexis Pinturault je imel lepo izhodišče za peto zmago v svetovnem pokalu, drugo v superkombinaciji. Foto: Reuters
Kosi v Wengnu drugič do točk svetovnega pokala
Pinturault ni zadržal visoke prednosti

Drugo mesto je osvojil Francoz Alexis Pinturault, ki je že tretjič to sezono zapravil lepo izhodišče za zmago, tretji pa je bil hrvaški specialist za to disciplino Natko Zrnčić Dim.

Smuk mu je imenitno uspel
Ligety, aktualni svetovni prvak v superkombinaciji, je za Pinturaultom po zelo selektivnem slalomu zaostajal 1,22 sekunde. V smuku je tvegal vse. V zgornjem delu je iz Kernenovega S-a nesel večjo hitrost, prav tako je bil od Francoza hitrejši in natančnejši v spodnjem delu.

V Soči po štiri medalje
"Zelo sem vesel, to je pomembna zmaga po nekaj slabših tekmah. Format tekmovanja s slalomom pred smukom mi je pomagal in zdaj sem dobil še več samozavesti pred superkombinacijo v Kitzbühlu, kjer bo namesto smuka superveleslalom, kar mi bolj ustreza. V Sočiju bo prvi cilj veleslalom, grem pa še po dve ali tri medalje. Tereni so mi všeč, spominjajo me na Beaver Creek," je bil zadovoljen Američan, ki je tudi nekdanji olimpijski prvak (2006) v superkombinaciji.

Svindal spet vodilni v svetovnem pokalu
Aksel Lund Svindal
, po slalomu le 22., je osvojil peto mesto in prevzel vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokala. Klemen Kosi, 17. po slalomu, je za prve točke sezone in druge kariere osvojil 22. mesto, Martin Čater pa je bil 33. Eden izmed favoritov Ivica Kostelić, ki ima v Wengnu rekordnih 12 uvrstitev na zmagovalni oder (dvakrat je zmagal tudi v kombinaciji), je odstopil že po nekaj vratih slaloma.

V soboto najdaljši smuk na svetu
V soboto se bo pokal Lauberhorn nadaljeval s smukom, v nedeljo pa bo še slalomska tekma za svetovni pokal. V Cortini d'Ampezzo so zaradi močnega sneženja odpovedali drugi trening smuka. Tina Maze je na prvem treningu dosegla drugi čas.