Anže Lanišek je izenačil svojo najboljšo uvrstitev v svetovnem pokalu iz decembra 2015. Foto: BoBo
Peter Prevc nad svojimi skoki ni bil navdušen. Foto: BoBo
Lanišek s 4. mestom dobil vstopnico za Lahti
Finalna skoka Laniška in P. Prevca

Kraft.

Lanišek je bil po prvi seriji deseti (130 m), v finalu pa je dosegel daljavo tekme – 139,5 metra – in se zavihtel tik pod stopničke. Na četrtem mestu je pristal tudi decembra leta 2015 v Nižnjem Tagilu. Pred njim so bili poleg Krafta (293,5 točke), ki je suvereno vodil že po prvi seriji, le še Andreas Wellinger (279,8) in Kamil Stoch (268,2).
Lanišek do tretjih točk v sezoni
Lanišek je že v torek pokazal, da mu velika olimpijska naprava leži, saj je bil drugi v kvalifikacijah. Le malokdo pa je slutil, da bo na tekmi tako visoko. To so šele njegove tretje točke v svetovnem pokalu v tej sezoni.

"Veliko stvari se je 'poklopilo', delal sem zelo dobro in tudi skakal tako. Najpomembnejša je bila priprava na tekmo, pri kateri sem imel prej težave in me je zmedlo, danes pa sem ostal zbran. Skoki so bili zelo podobni tistim v celinskem pokalu, četudi čutim, da imam še nekaj rezerve, saj sem na celinskem pokalu skakal zelo dobro. Zelo sem zadovoljen in hvaležen, da sem bil četrti, ter za odlične skoke," je dejal Lanišek, ki se je med deseterico uvrstil četrtič.

"Tukajšnja olimpijska skakalnica je podobna ruskim, kot sta Nižni Tagil in Čajkovski, malo nižje te prinese prek hrbtišča. Med skokom je treba v drugem delu zelo dobro delati, da te odnaša naprej. Žal sem imel danes nekaj težav z doskokom. To bo mogoče dodatek, pika na i za druge tekme. Že v kvalifikacijah me je premagal le Poljak Jan Ziobro, pa tudi danes sem čakal kar dolgo na prvem mestu, vse do Stocha," je povedal 20-letnik.

Peter Prevc v finalu ostal brez deseterice
Finalni skok se ni posrečil Petru Prevcu, ki je bil po prvi seriji deveti. V drugo je skočil 122,5 m in končal na 13. mestu, tako da mu deseto mesto v skupnem seštevku še vedno beži. Do točk sta prišla še Domen Prevc s 17. mestom in Jernej Damjan s 24. mestom.
Kraft z veliko prednostjo že pred finalom
Kraft si je pot do zmage tlakoval že v prvem skoku, ko je pristal pri 138 m. Imel je več kot deset točk naskoka pred Wellingerjem. Tretji je bil Daniel Andre Tande, četrto mesto pa sta si delila Kamil Stoch in Michael Hayböck. Peter Prevc je v prvi seriji pristal pri 131,5 metra in je za vodilnim Kraftom zaostajal za 25 točk. Domen Prevc je skočil meter manj in je zasedal 16. mesto. Jernej Damjan je finale ujel kot zadnji, 30.
Za las je brez finala na 31. mestu ostal Jurij Tepeš. Prav tako sta se morala le z enim skokom zadovoljiti Cene Prevc (36. mesto) in Anže Semenič (44.)

V četrtek bo ob 11. uri v Južni Koreji še ena tekma.

Končni vrstni red:      daljave   točke