Martin Fourcade je tudi na svetovnem prvenstvu potrdil, da je najboljši biatlonec sezone 2011/12. Foto: EPA
Jakov Fak
Jakov Fak je na SP-ju v Ruhpoldingu slovensko mešano štafeto popeljal do srebrne medalje, nato pa osvojil še naslov prvaka na 20 km. Foto: Reuters
Tora Berger v Ruhpoldingu
Tora Berger je v Ruhpoldingu zasenčila Magdaleno Neuner, ki je za slovo od biatlona poleti omenjala celo šest zlatih medalj. Foto: Reuters
Teja Gregorin
Teja Gregorin je na tretjem streljanju zapravila vrhunsko uvrstitev, ko je zgrešila dvakrat. Foto: SZS
Peter Zupan po končanem biatlonskem SP-ju
Za konec Bauer 21., Gregorinova 14.

Nedeljsko preizkušnjo v skupinskem štartu je Klemen Bauer končal na 21. mestu, medtem ko je bila Teja Gregorin na prav zadnji tekmi prvenstva 14.. Slovenski junak Jakov Fak zaradi bolezni ni mogel nastopiti.

V ponedeljek bo sprejem za slovenske biatlonce na Kongresnem trgu v Ljubljani. Program se bo začel ob 17. uri.

Fourcade s tekom do novega naslova
Najzanimivejša biatlonska preizkušnja je potekala v deževnem in skrajno neprijetnem vremenu, kar je tekmovalcem povzročilo še nekaj dodatnih težav. V teh razmerah se je najbolje znašel Martin Fourcade, ki odhaja s prvenstva že s tretjo zlato kolajno, saj je bil prvi že na sprinterski preizkušnji ter v zasledovalni tekmi. Čeprav sta po njegovih obiskih strelišč ostali nepokriti dve tarči, je za seboj pustil švedski dvojec - Björna Ferryja, tekmo je končal z ničlo, ter Fredrika Lindströma, ki je dva zgrešena strela nadoknadil s hitrim tekom.

Fak prisiljen k odpovedi
Slovenski junak Ruhpoldinga Jakov Fak ni nastopil. Svetovni prvak na 20 kilometrov, je zaradi težav s sinusi izpustil že četrtkovo tekmo štafet. Vsi so upali, da se bo do nedelje pozdravil, toda to se ni zgodilo in je moral odpovedati nastop.

"Zelo mi je žal, a se počutim popolnoma izpraznjenega in nikakor ne dovolj pripravljenega za tekmo," je bil potrt svetovni prvak iz individualne preizkušnje.

Bauer: "Najboljše do zdaj"
"Zelo pomembno je bilo, da bi v začetku zadel več, tako pa sem izgubil stik in visok ritem teka, ki ga po navadi narekuje skupina v ospredju. Imeli smo vrhunske smuči, vendar je bila proga zaradi dežja zelo zahtevna. Uvrstitev morda resda ni blesteča, lahko pa sem vseeno zadovoljen z nastopi na prvenstvu, ki so bili daleč najboljši do zdaj," je nedeljski nastop in celoten SP ocenil Bauer.

Bergerjeva s tekom dobila troboj
Norvežanka Tora Berger je dobila zadnjo tekmo letošnjega SP-ja in osvojila še tretje zlato na jugu Bavarske. Srebro je osvojila Francozinja Marie Laure Brunet (+8,1), bron pa Finka Kaisa Mäkäräinen (+ 12,7). Vse tri nosilke medalj so zgrešile po enkrat, o naslovu pa je v zadnjem krogu odločal tek, kjer se je za najmočnejšo po pričakovnjih izkazala 30-letna Norvežanka.

Teja Gregorin je leže podrla vse tarče in je po polovici zasledovalne tekme držala 8. mesto, nato pa je na prvem streljanju stoje zgrešila dvakrat, kar jo je oddaljilo od vrha. Po "petici" na zadnjem streljanju se je Ihanka na koncu prebila do 14. mesta.

Grenko razočaranje Neunerjeve
Velika nemška junakinja Magdalena Neuner je zgrešila kar šestkrat in se je morala zadovoljiti z 11. mestom, kar bo njen zadnji izid na velikih biatlonskih tekmovanjih, saj se bo Nemka po bližnjem koncu sezone v Hanti Mansijsku športno upokojila.

15 km (M), skupinski štart: *
1. M. FOURCADE FRA 38:25,4 (2) 2. B. FERRY ŠVE +3,0 (0) 3. F. LINDSTRÖM ŠVE 3,4 (2) 4. A. BIRNBACHER NEM 4,6 (1) 5. S. FOURCADE FRA 9,8 (2) 6. C. J. BERGMAN ŠVE 13,6 (1) 7. A. PEIFFER NEM 20,3 (2) 8. O. E. BJÖRNDALEN NOR 24,0 (2) 9. J. GARANIČEV RUS 26,8 (1) 10. J. USTJUGOV RUS 34,4 (2) ... 21. K. BAUER SLO 1:37,3 (4) * - zgrešeni streli/kazenski krogi