Le Kenneth Gangnes je ugnal Roberta Kranjca. Foto: EPA

Tretji je bil Norvežan Joachim Hauer. V skupni uvrstitvi je Japonec Kento Sakujama zadržal prvo mesto.

V oslabljeni zasedbi brez avstrijskih in nemških skakalcev, manjkal je tudi Peter Prevc in še nekateri najboljši skakalci na svetu, se je prvega mesta veselil Gangnes, ki je vodil že po prvi seriji. S skokoma, dolgima 103,5 m in 99,5 m, je zbral 254,1 točke. Z dobrim skakanjem je po drugem in petem mestu v Hakubi nadaljeval Kranjec. Po 102 m v prvi seriji je v finalni seriji skočil 99,5 m.

Zelo blizu prvim stopničkam na poletni veliki nagradi je bil Semenič, ki je bil v prvi seriji z daljavo 101 m peti, v drugi pa je skočil pol metra manj. Vodilni v skupni uvrstitvi Sakujama je bil deveti, mesto za Poljakom Kamilom Stochom, tretjim po prvi seriji. V finalni seriji so skakali še štirje slovenski predstavniki. Jaka Hvala se je moral zadovoljiti z 19. mestom, Anže Lanišek je bil 21., Jernej Damjan 22. in Matjaž Pungertar 26.

Kljub devetemu mestu je Japonec zadržal prvo mesto v skupni uvrstitvi, ima 375 točk, drugi je Nemec Severin Freund (280) in tretji Poljak David Kubacki (249), ki pa v Rusiji ne nastopata. Četrti je Gangnes (242), Kranjec je peti (207), Prevc pa sedmi (171).

V pokalu narodov vodi Nemčija (1.688), druga je Poljska (1.500), tretja Norveška (1.125), četrta Japonska (1.007) in peta Slovenija (979).

V nedeljo bo v Čajkovskem na sporedu še ena tekma.
Gladka zmaga Takanašijeve, Vtič sedma
Sara Takanaši je bila na drugi tekmi poletne velike nagrade za smučarske skakalke razred zase. Japonka je imela v Čajkovskem pred drugouvrščeno Norvežanko Maren Lundby 25,6 točke prednosti. Na tretjem mestu je bila še ena Norvežanka Line Jahr. Najboljša slovenska predstavnica je bila Maja Vtič na sedmem mestu.

Končni vrstni red:      daljavi   točke