Tina Maze se prebuja tudi v veleslalomu in le vprašanje časa je, kdaj bo tudi v tej disciplini znova na stopničkah. Naslednji veleslalom bo 11. februarja na  smučišču Soldeu v Andori. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj
Tina Maze se prebuja tudi v veleslalomu in le vprašanje časa je, kdaj bo tudi v tej disciplini znova na stopničkah. Naslednji veleslalom bo 11. februarja na smučišču Soldeu v Andori. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj
Tessa Worley
Tessa Worley: "V petek sem prvič videla to progo. Malo je bilo lažje za nas, ker moški startajo povsem na vrhu, nam pa je bil prihranjen najzahtevnejši odsek. Proga je bila zato kratka. V prvi vožnji sem dobro smučala in imela stabilen ritem, v drugi pa ne. Kljub temu pa je bil moj današnji nastop zelo dober in vesela sem upeha." Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj
Federica Brignone
Federica Brignone: "Zelo sem vesela, čeprav nisem zmagala. Vedno je lepo stopiti na zmagovalne stopničke. Prvič sem smučala na vitranški progi, ki je zelo težka. V zgornjem delu proge v finalu je bilo zelo ledeno, spodaj pa nas je kar precej premetavalo. Zato sem še bolj vesela, da mi je uspel tako dober izid na tako težki progi." Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj
Federica Brignone, Tessa Worley in Viktoria Rebensburg
Federica Brignone, Tessa Worley in Viktoria Rebensburg na zmagovalnem odru. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj
Elisabeth Görgl
Elisabeth Görgl je v finalu odstopila na ciljni strmini. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj
Štajerci pogrešajo Lisico v svojem mestu
Pod Vitrancem ni bilo takega vzdušja kot pod Pohorjem
Forma Mazejeva vse boljša tudi v veleslalomu

V drugi vožnji tekmovanja v okviru 48. Zlate lisice smo videli nastop še ene Slovenke Ane Drev, ki je bila 26. 28-letna Mazejeva je imela v prvi vožnji deveti čas. Ob prvem vmesnem času je bila še dve stotinki pred Görglovo, nato pa v srednjem in spodnjem delu naglo izgubljala. V finalu, kjer je na vitranški strmini smučala bolj agresivno, je ob prihodu v cilj prevzela vodstvo (pet stotink pred Mario Höfl Riesch), do konca pa so jo prehitele štiri smučarke.

Tina Maze bo nedeljski slalom začela s številko 7. Prva bo ob 9.15 štartala Finka Tanja Poutiainen. Slovenske barve bodo branile še Ilka Štuhec (46), Ula Hafner (56), Katja Jazbec (57), Katarina Lavtar (61) in Nina Katarina Mihovilovič (69). Hafnerjeva in Mihovilovičeva bosta nastopili namesto Mihaele Kosi in Ana Michelle Stipič, saj je vodstvo ženske ekipe ob prijavi spregledalo dejstvo, da ne izpolnjujeta pogojev za štart, ker nista uvrščeni med 350 smučark na slalomski lestvici FIS.

Brignonejeva ponovila Lienz
Tik pred njo je končala vodilna v skupnem seštevku svetovnega pokala Lindsey Vonn. Na tretje mesto se je s sedmega povzpela olimpijska zmagovalka iz Vancouvra Viktoria Rebensburg, mesto pa sta po odstopu Görglove nekaj vrat pred ciljem pridobili zmagovalka Worleyjeva iz Francije (to je njeno šesto slavje v svetovnem pokalu, vselej je bila najboljša v veleslalomu) in Italijanka Federica Brignone, ki je zaostala 56 stotink sekunde. Z drugim mestom je ponovila dosežek z zadnjega veleslaloma v Lienzu konec decembra.
Drevova je prvo vožnjo končala na 22. mestu, v finalu pa smučala slabše in prehitela le dve smučarki.

Massi: Najboljši odgovor na zadnje dogodke
"Mislim, da je bila druga vožnja boljša kot prva. Prevzela sem vodstvo in ob tem smučala napadalno. Proga je bila težka, tehnično zahtevna. Borila sem se, toliko kot se je dalo, tako da sem vesela tega rezultata. Napredek je zdaj viden tudi v veleslalomu. To je najbolj pomembno. To sem si želela in to sem tudi dosegla. Jutri bo slalom še bolj naporen, tako da se grem že zdaj pripraviti, naredit dve vožnji, da dobim občutek v noge. Še so rezerve. Mlajše smučajo zelo agresivno in brezkompromisno. Je treba delat," je bila v pogovoru za Radio Slovenija zadovoljna Mazejeva, ki se počasi vrača med elito tudi v veleslalomu. V Söldnu je bila 23., v Aspnu 7., v Lienzu pa 14.

"Moram ji čestitati za vse. Dokazala je, da je dovolj močna glede na to, kar se je dogajalo te dni. Ta rezultat je najboljši odgovor vsemu. Manjkala je potrditev v veleslalomu. Pričakovali smo stopničke ali celo več, a tudi peto mesto je pokazatelj, da je spredaj tudi v tej disciplini. Paket je zdaj kompleten, smo pripravljeni," je povedal vodja njene ekipe Andrea Massi.

V slalomu šest Slovenk
Drugih Slovenk v finalu ni bilo. Še najboljša je bila Katarina Lavtar na 41. mestu.
Dobro so se organizirali tudi slovenski navijači, ki so za današnjo finalno vožnjo pripravili tisoč majic z napisom "Not your business", s čimer želijo Tini Maze pred svetovno javnostjo izreči podporo v primeru spornega spodnjega perila. Naj spomnimo, FIS je ugotovil, da z njim tehnično ni nič narobe, a tekmovalcem vseeno svetuje, da ga ne uporabljajo. Idejo jim je dala Tina sama, ki je prejšnji konec tedna v Cortini pokazala modrček z omenjenim napisom.

Vrstni red po 1. vožnji:
1. E. GÖRGL AVT 1:00,52 2. T. WORLEY FRA +0,29 3. F. BRIGNONE ITA 0,59 4. D. KARBON ITA 0,71 5. L. VONN ZDA 0,86 6. K. ZETTEL AVT 0,87 7. V. REBENSBURG NEM 0,88 8. A. MARMOTTAN FRA 0,89 9. T. MAZE SLO 0,96 10. A. FENNINGER AVT 0,98 11. M. HÖFL RIESCH NEM 1,07
... 23. A. DREV SLO 2,25
Zunaj finala: 41. K. LAVTAR SLO 3,74 42. M. ROBNIK SLO 3,84 53. N. MIHOVILOVIČ SLO 5,30 58. U. HAFNER SLO 6,44
Odstop: Mölgg, Gut, Hosp ...