Sara Takanaši nadaljuje zmagoviti pohod. Foto: EPA
Maja Vtič
Maja Vtič je v skupnem seštevku trenutno na 11. mestu. Foto: EPA
Smučarske skakalke se vračajo v Ljubno ob Savinji

Vtičeva je v finalu, v katerem je skočila 87,0 m, pridobila eno mesto. Za mesto je v drugi seriji napredovala tudi Špela Rogelj, ki je končala na 14. mestu, 16. pa je bila Urša Bogataj, ki je prav tako v finalu izboljšala svojo uvrstitev za eno mesto. To je tudi njen najboljši izid v tej sezoni. Eva Logar je znova ostala brez točk. Tokrat je bila 32.

Takanašijeva je bila v obeh serijah najboljša. V prvi je z 89,0 m vodila z dobrimi štirimi točkami prednosti pred Carino Vogt. Nemka, ki je bila v soboto tretja, je v finalu napadla z 91,0 m, a je izjemna Japonka odgovorila s še meter daljšim skokom. Tretje mesto je zasedla Norvežanka Maren Lundby, ki se je na stopničke zavihtela s petega mesta po polovici preizkušnje. Takanašijeva je 52. zmagala v svetovnem pokalu. V Hinzenbachu se je na najvišjo stopničko zavihtela že šestkrat, tako kot lani pa je tudi letos dobila obe tekmi na tej avstrijski skakalnici.

"Danes smo vseeno lahko bolj zadovoljni. Vse punce so v finalu pridobila mesta. Ne bom rekel, da nam je ne vem koliko lažje pred Ljubnim, a zdaj se je potrebno samo umiriti. Energija je bila prava, boljša na mizi. A te napake, ki so malo preveč grobe, se nam še vedno dogajajo in ne moremo preskočiti za pet mest naprej. Danes bi res pohvalil Uršo, ki je že včeraj pokazala dobre skoke, danes pa še boljše in je pred Ljubnim dosegla najboljšo letošnjo uvrstitev s 16. mestom. Špela se še ubada s položajem in odskokom. Danes je bila smučina še malo mokra, zato je bilo potrebno dobro drseti, da se niso dogajale še bolj grobe napake. Zdaj gremo takoj domov, v ponedeljek nas čaka novinarska konferenca, potem bomo pa glede na vreme videli, če bomo v torek ali sredo na Ljubnem opravili miren trening. Upam, da si punce ne bodo naložile preveč bremena, potrebno se je prepustiti tej množici navijačev, ki bodo sigurno prišli. Pokazati je potrebno letos najboljše skoke," je povedal trener Sten Baloh.

Nika Križnar in Ema Klinec ne nastopata, saj sta v ZDA, kjer tekmujeta na svetovnem mladinskem prvenstvu - vsaka je osvojila po dve medalji. Po Hinzenbachu se karavana seli na Ljubno, kjer je lani prvič v karieri zmagala Maja Vtič. Zatem sledita tekmi na prizorišču naslednjih olimpijskih iger v Pjongčanug, nato pa je na vrsti svetovno prvenstvo v Lahtiju.

Končni vrstni red:       daljave  točke