Kikkan Randall je suvereno dobila šprint, a bo v skupnem seštevku vseeno težko prekrižala načrte vsestranskim tekačicam. Foto: EPA
Fabjanova in Čebaškova izpadli v četrtfinalu

V finalu je favorizirana Američanka igraje opravila s tekmicami in je v cilj pritekla skoraj z 10 sekundami prednosti pred tekmicami. Družbo na stopničkah sta ji delali dve Norvežanki Ingvild Flugstad Oesterberg in Heide Weng.

Barbara Jezeršek, ki bo kot edina Slovenka skušala dokončati naporni Tour, je novoletni nastop končala že v kvalifikacijah, saj je dosegla le 47. čas. Nasprotno sta se Vesna Fabjan in Alenka Čebašek prebili v izločilne boje, kjer sta nato obe nastopili v prvi četrtfinalni skupini. Fabjanova je bila blizu napredovanja, a je bila s tretjim mestom v skupini prekratka za dobro sekundo, medtem ko je Čebaškova zasedla zadnje, 6. mesto, s čimer je bila na koncu prva 16., druga pa 27.

"Danes ni bilo najboljše, 1,5 sekunde je zmanjkalo do polfinala. Vesni se pozna bolezen, Alenka je imela še rezerve, Barbara pa je tekla po pričakovanjih. Vesna in Alenka sta danes končali Tour in odhajata domov na trening, Barbara pa bo nadaljevala," je nastop ocenil glavni trener Marko Gracer.

Poraz Cologne na domačem terenu
Pri moških, kjer slovenskih tekmovalcev ni, je slavil Krogh. Brez zmage je ostal krajevni zvezdnik Dario Cologna; Švicar je pred svojimi navijači v finalu padel ter nato prišel le še do četrtega mesta, pred njim sta bila še Italijan Federico Pellegrino in Kanadčan Len Valjas. Razlike na Touru pa so pred nadaljevanjem majhne, saj ima vodilni Rus Maksim Vilegžanin le 2,1 sekunde naskoka pred Cologno, tretji je Norvežan Petter Northug.

Tekaška karavana se bo zdaj preselila na Južno Tirolsko, kjer bosta v četrtek na sporedu moška preizkušnja na 35 km in ženska na 15 km.