Zimski športi
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 3.4 od 13 glasov Ocenite to novico!
Fabienne Suter
Fabienne Suter je zadnjič zmagala v Bad Kleinkirchheimu leta 2012, kjer je Tina Maze osvojila drugo mesto. Foto: EPA

Fabienne Suter ne bo več smučala

V svetovnem pokalu dobila štiri tekme
22. april 2017 ob 10:07
Ljubljana - MMC RTV SLO, STA

Švicarska alpska smučarka Fabienne Suter se je pri 32 letih odločila, da konča svojo športno pot.

Svojo odločitev je obrazložila s tem, da ne čuti več pravega motiva, da bi se borila s številnimi poškodbami, ki so jo spremljale večji del kariere.

V svetovnem pokalu se je 20-krat povzpela na zmagovalni oder, od tega štirikrat na najvišjo stopničko (dobila je en smuk in tri superveleslalome). Na največjih tekmovanjih je na ekipni tekmi s Švico osvojila bron na svetovnem prvenstvu v Areju 2007.

Posamični medalji se je najbolj približala na olimpijskih igrah 2010, ko je bila četrta v veleslalomu.

S. J.
Kris
# 22.04.2017 ob 10:39
Suterjeva je bila dolga leta blizu vrha, a ji je vedno malce falilo za prestop v kategorijo šampionk. Ob štirih zmagah ima kar 11 drugih mest. Podobno na velikih tekmovanjih: kar desetkrat se je uvrstila na mesta 4. do 8., a ji medalje nikoli ni uspelo osvojiti. Srečno v novem življenju.
Zbornaya Komanda
# 22.04.2017 ob 11:36
Naslov se bere, kot bi ji noge odrezali ali pa bi bila paralizirana.
lakers fan
# 22.04.2017 ob 10:16
Sicer ne sodi v to kategorijo vendar je kolesarski svet pretresla novica da je danes dopoldan umrl član Astane Michele Scarponi,katerega je zbil tovornjak. To je velik šok za kolesarsko karavano,še posebej pa za ekipo in ostale kateri so z njim vozili.
montebuba
# 22.04.2017 ob 11:04
ne no
mooodeeel
# 08.06.2017 ob 15:53
@Kris: definitivno bolje kot Vanja Brodnik.
# 22.04.2017 ob 10:17
Tukaj ša je še uradno sporočilo za javnost s strani Astane.Omenimo lahko tudi to da je Michele 3 dni nazaj dobil etapo na dirki v Alpah.

name=astana&page=news&id=711
Voly
# 22.04.2017 ob 10:45
Ja,res je, ko je bila zelo blizu vrha, se je poškodovala. Bila pa je svoj čas celo prva smučarka Stoecklija, pred Tino. Da pa ni prišla prav do vrha, pa niso bile krive samo poškodbe, temveč nekaj, kar redki imajo, večina pa nikoli. Zmagovalna miselnost. V tej prvini pa sta bili Tina in Vonnka svetlobna leto pred njo. Tej stopnji se že zelo bliža tudi Ilka.
Preprost2
# 22.04.2017 ob 13:25
Zdaj pa res ne bom več spremljal smučanja. To pa je šok. Sicer ne vem kdo to je, a vseeno velik šok.
Svetovni pokal v alpskem smuč ...
link
Nova geometrija veleslalomskih smuči ne bo prinesla revolucije
5
11. september 2017 ob 16:04 " Imamo poletne svetovne prvake, kot jim rečemo, a pozimi ne pridejo med deset ," trener moške smučarske ekipe Klemen Bergant odgovarja na vprašanje, ali so imeli Slovenci med pripravami že kakšne ...