Teja Gregorin se je izkazala z drugo uvrstitvijo med deseterico v tej sezoni. Foto: EPA
Justine Braisaz, Mari Laukkanen in Anais Bescond
Justine Braisaz, Mari Laukkanen in Anais Bescond - najboljše tri v Oslu. Foto: EPA
Gabriela Koukalova
Gabriela Koukalova z malim kristalnim globusom za zmago v šprinterskem seštevku svetovnega pokala. Foto: EPA
Martin Fourcade, Johannes Thingnes Boe in Anton Šipulin
Martin Fourcade, Johannes Thingnes Boe in Anton Šipulin so bili najboljši na moški tekmi. Foto: EPA
Biatlonka Teja Gregorin osma v Oslu

Za Laukkanenovo, ki je zadela vseh 10 tarč, sta se zvrstili Francozinji Justine Braisaz in Anais Bescond, ki sta tudi imeli 100-odstoten strelski izkupiček. Finka je do zdaj svoje edine stopničke osvojila s tretjim mestom na šprintu v Kontiolahtiju marca 2014.

Gregorinova je na prvem streljanju enkrat ustrelila mimo tarče, a odlično odtekla zadnji krog in pridobila pet mest. Med deseterico je drugič v tej sezoni, potem ko je bila prejšnji mesec peta na tekmi s skupinskim štartom na svetovnem prvenstvu v Hochfilznu. Druga Slovenka Anja Eržen je na strelišču zgrešila dvakrat in zasedla 47. mesto.
Vesela, da je zadela vseh pet strelov stoje
''Bil je že čas, da se enkrat poklopi. Vesela sem, da sem spet zadela vseh pet strelov v stoječem položaju. Očitno tudi streljati znam, ampak je treba dati glavo na svoje mesto, pa gre. Danes sem tudi malo spremenila položaj pri streljanju stoje, tako kot že včeraj na treningu,"
je povedala Gregorinova.

"'Rezultat je zelo dober. Ni bilo tako lahko streljati, bilo je kar veliko zgrešenih strelov. Močnega vetra ni bilo, se je pa vseskozi menjalo stanje na strelišču in s tem so imele nekatere veliko težav,'' je Tejo pohvalil glavni trener Tomaš Kos.

Koukalovi mali kristalni globus
Polom je doživela skupna zmagovalka svetovnega pokala Nemka Laura Dahlmeier, ki je morala že po prvem streljanju trikrat v kazenski krog. Na koncu je 23-letna sedemkratna svetovna prvakinja z 31. mestom dosegla najslabšo uvrstitev v sezoni, ki jo je stala tudi malega kristalnega globusa v šprinterski razvrstitvi svetovnega pokala. Tega si je s četrtim mestom priborila Čehinja Gabriela Koukalova.

Boe pred Fourcadom in Šipulinom
Na moškem 10-kilometrskem šprintu je slavil Norvežan Johannes Thingnes Boe, ki je za 13 sekund ugnal zmagovalca skupnega seštevka svetovnega pokala Martina Fourcada in za 21 Antona Šipulina. Francoz je bil edini med omenjeno trojico, ki je moral enkrat tudi v kazenski krog.

Med Slovenci je bil s 17. mestom najboljši Klemen Bauer, ki je deseterico zapravil na drugem streljanju, ko je zgrešil en strel. Nove točke svetovnega pokala je osvojil tudi Miha Dovžan, ki je bil s strelsko ničlo 34., Rok Tršan se je s 50. mestom uvrstil na zasledovalno tekmo, Lenart Oblak pa je kljub le enemu zgrešenemu strelu pristal na skromnem 96. mestu.
"Mislim, da je to peti šprint, ki mi je v letošnji sezoni dokaj dobro uspel. Mi je pa žal za tistih nekaj sekund, ker so rezultati ravno okoli 15. mesta zelo strnjeni," je bil zadovoljen Bauer, ki mu je prijala družba na koncu osmouvrščenega Rusa Jevgenija Garaničeva: "Že ko sem tekel v kazenskem krogu, sem videl, da je zadel vse tarče. Poskušal sem slediti njegovemu ritmu."

Šprint, 7,5 km (Ž):                  *
 1. M. LAUKKANEN      FIN   20:33,5 (0)