Jaka Hvala (desno) se je uvrstil v najboljšo deseterico. Foto: Srdjan Živulović/BoBo
Sara Takanaši
Sara Takanaši ostaja na slovenskih smučeh in zdaj skače s Slatnarjevimi. Foto: EPA

Kot je s tremi desetinkami točke vodil že po prvi seriji, v drugo pa je prednost pred drugouvrščenim rojakom Kamilom Stochom povišal na pet točk. Tretje mesto je zasedel Avstrijec Stefan Kraft.
Hvala, v petek drugi v kvalifikacijah, je po prvi seriji zasedal 17. mesto, v drugo pa je pridobil sedem mest. Kranjec je dve izgubil. Anže Lanišek in Anže Semenič sta na 38. in 44. mestu ostala brez finala.
Naslednji tekmi bosta prihodnji petek in soboto v Visli na Poljskem, kjer bodo pripravili ekipno in posamično preizkušnjo. Slovenski reprezentanci se bosta tam pridružila tudi Peter Prevc in Jurij Tepeš.
Špela Rogelj 13.

Tekmo deklet je že dopoldne dobila Sara Takanaši. 19-letna Japonka, ki je bila najboljša lansko zimo, je uspešno začela svojo pot na Slatnarjevih smučeh (237,4 točke, 99,5 in 90 m). Že trikratni dobitnici velikega kristalnega globusa in 44-kratni zmagovalki tekem svetovnega pokala se je najbolj približala Avstrijka Chiara Hölzl (208,6, 92,5 in 88,5 m), tretja pa je bila še ena Japonka Juki Ito (204,7, 86,5 in 91,5 m).

Najboljša Slovenka Špela Rogelj je bila 13. (183,5 81,5 in 86,5 m), Urša Bogataj 17. (176,3, 84 in 83,5 m), Nika Križnar pa je zasedla 25. mesto (152,5, 80,5 in 76 m).

Končni vrstni red:      daljave   točke