Marjan Jelenko je letos v dobri formi. Z osmim mestom je dosegel drugo najboljšo uvrstitev v karieri. Boljši je bil le letos v Lillehammerju, ko je zasedel peto mesto. Foto: BoBo

Jelenko je po skakalnem delu preizkušnje celo zasedal četrto mesto, po teku na 10 km pa je nato izgubil štiri mesta. "Moram reči, da je danes spet šlo vse po načrtih. Predvsem me veseli, da sem naredil na tekmi skok, ki ga znam, na uradnih treningih in kvalifikacijah sem imel namreč kar nekaj težav, nato pa sem se na tekmi spet sestavil, tako da sem startal na teku kot četrti. Na teku sem bil tri kroge in pol v vodilni skupini na četrtem mestu, nato me je približno 500 metrov pred ciljem malce zmanjkalo, po domače rečeno, in me je še nekaj fantov prehitelo. Osmo mesto je kar vrhunski rezultat in sem zelo zadovoljen. Seveda, da sanjam o stopničkah in mislim, da so dosegljive, ampak mora biti res vse na svojem mestu in bo treba imeti tudi veliko sreče in pravi dan, da se bom dobro počutil, prave smuči in prave pogoji na skakalnici ter bodo nato prišle tudi stopničke," je povedal Jelenko.

Zmagal je Nemec Tin Edelmann, ki se je z odličnim tekom s tretjega mesta po skokih povzpel na vrh. Drugi je bil Avstrijec Bernhard Gruber, ki je vodil po skokih, tretji pa Japonec Akito Vatabe. Slabše sta nastopila druga dva Slovenca. Mitja Oranič je bil 39., Gašper Berlot pa 43. V skupnem seštevku s 495 točkami še naprej zanesljivo vodi Francoz Jason Lamy-Chappuis, ki je bil tokrat šesti. Jelenko s 142 točkami v skupni razvrstitvi zaseda 14. mesto.