Therese Johaug je bila spet najboljša. V letošnji sezoni na distanci ne pozna poraza. Foto: EPA

Edina slovenska predstavnica Alenka Čebašek je bila 31. (+3:45,8) in je točke pokala zgrešila za sedem sekund in desetinko. Po tretjini proge je bila 25., potem pa je nekoliko zaostala.

Johaugova je svojo četrto zmago na razdaljah v tej sezoni osvojila prepričljivo, z več kot minuto prednosti, in prepričljivo vodi tudi v seštevku pokala, kjer ima že 131 točk prednosti pred najbližjo zasledovalko Švedinjo Charlotte Kallo. Ta je bila tokrat druga z minuto in 5,9 sekunde zaostanka, tretja pa je bila Norvežanka Ingvild Flugstad Oestberg (1:06,1).

"To je bila verjetno moja najboljša tekma do zdaj. Zelo sem zadovoljna z nastopom, imela sem veliko energije in sem vesela zmage. Poleg tega so bile zaradi sneženja tudi zelo lepe zimske razmere za nastop na, to lahko z gotovostjo rečem, mojem ljubem prizorišču, ki se ga vedno zelo veselim," je povedala Johaugova, povratnica po 18-mesečni dopinški kazni.

V nedeljo bo v Beitostölnu še tekma štafet, slovensko žensko vrsto bodo na 4 X 5 km zastopale Čebaškova, Anamarija Lampič, Katja Višnar in Vesna Fabjan.

Med tekači je na 30 km slavil Norvežan Sjur Roethe pred rojakom Martinom Johnsrudom Sundbyjem, ki je zaostal 35,2 sekunde, in Rusom Andrejem Melničenkom (+49,2).