Henrik Kristoffersen je po Adelbodnu zmagal drugič zapored. Foto: EPA

To se mi v karieri ni zgodilo še nikoli. Prvič sem prišel v cilj in videl zeleno. Dal sem iz sebe svoja čustva in užival v tistem trenutku.

Štefan Hadalin
Kristoffersenu igra stotink v Wengnu
Zaključek slaloma v Wengnu
Finalna vožnja Štefana Hadalina

22-letni Norvežan je za 15 stotink sekund prehitel Marcela Hirscherja, s katerim sta si pred Wengnom delila vodstvo v slalomskem seštevku. Zdaj je na vrhu Kristoffersen sam. Potrdil je, da je trenutno najboljši slalomist na svetu, saj je na šestem slalomu sezone četrtič zmagal. Na uvodnem v Leviju zaradi spora z norveško zvezo ni smučal, premagan pa je bil le v Zagrebu, kjer je zasedel tretje mesto.

Neureuther s 13. mesta na stopničke
Kristoffersen je slavil 14. v karieri, 13. v slalomu. 15 stotink je bil hitrejši od Hirscherja, na tretje mesto pa se je zavihtel Felix Neureuther, ki je bil po prvi vožnji 13. Kristoffersen je bil najhitrejši na prvi progi, ko se mu je od glavnih favoritov najbolj približal Aleksander Horošilov. Najprej je s številko 19 znova prijetno presenetil Manuel Feller, ki je za Norvežanom zaostal le 36 stotink, a Avstrijca so zaradi napake na progi naknadno diskvalificirali. Še hitrejši je bil s številko 30 Norvežan Leif Kristian Haugen, ki je bil le 23 stotink počasnejši od rojaka.

V finalu je na Neureutherjev napad odgovoril Hirscher, ki je po polovici preizkušnje zasedal četrto mesto. Avstrijec je na drugi progi postavil še hitrejši čas od Nemca. Horošilov je precej zaostal, Haugen, ki se je prvič znašel v takšnem položaju, pa je klonil pod pritiskom in odstopil. Kristoffersen je imel 56 stotink naskoka pred Hirscherjem. V zgornjem in srednjem delu je izgubil in na zadnjem vmesnem času zaostajal šest stotink, a do cilja je stopnjeval ritem in pridobil 21 stotink.

Hadalin napredoval dvanajst mest
Izkazal se je 21-letni Hadalin, ki je izboljšal najboljši izid kariere. Že v petek je dobro smučal na kombinacijskem slalomu, ki je bil bistveno lažji. Tedaj je postavil drugi čas, a potem v smuku zaostal. Na klasični slalom se je podal s številko 45 in v prvi vožnji zasedel 27. mesto, v finalu je smučal odlično, postavil deseti čas druge postavitve in napredoval na 15. mesto. Pred tem je bil najbolje uvrščen prejšnji teden v Adelbodnu, kjer je bil 20.

"Super je, da grem korak za korakom in stopničko za stopničko. Danes, čeprav nisem naredil najboljših voženj, sem dosegel to petnajsto mesto, s katerim sem zelo zelo zadovoljen. Gre za klasičen slalom, je razgiban. Povprečna naklonina je zelo visoka. V največji strmini mi ni uspelo sestaviti najboljših zavojev. Tudi zadnji del ni lahek, moraš spustiti smuči in iti čez zadnji val. Lahko pa rečem, da sem kar užival," je dejal Hadalin.

Prihodnji teden na sporedu Kitzbühel
V nedeljo je bilo v Wengnu vreme vendarle ugodno. V petek so sicer v tako rekoč neregularnih razmerah izpeljali v Wengnu kombinacijo, v soboto pa zaradi novega snega smuka za pokal Lauberhorn niso mogli. Štart sicer najdaljšega smuka v svetovnem pokalu so prestavili nekoliko nižje, a tudi to ni šlo. Vreme je bilo močnejše in tekmo so morali odpovedati. Za zdaj še ni jasna usoda smuka oziroma, kdaj in kje ga bodo nadomestili.

Januar je mesec klasičnih slalomov. Po prejšnjem tednu v Adelbodnu, kjer je bil tudi najboljši Kristoffersen, je prihodnji teden na sporedu v Kitzbühelu, dva dni pozneje pa v Schladmingu.