Petra Majdič je letos v svetovnem pokalu dobila štiri šprinte. Foto: EPA
Marit Björgen, Petra Majdič in Maiken Caspersen Falla
Najhitrejše tri tekačice na odru za zmagovalke. Foto: EPA
Petra Majdič
V skupnem seštevku šprinta ima najboljša slovenska tekačica 46 točk naskoka pred Arianno Follis. Foto: EPA
Majdičeva je že tretjič slavila v Stockholmu. Foto: EPA
Katja Višnar
Katja Višnar se je izkazala s šestim mestom. Foto: EPA
Nova veličastna zmaga Majdičeve

Majdičeva je uspešen dan napovedala že z najhitrejšim časom kvalifikacij. V četrtfinalu je vodila od štarta do cilja in se brez težav uvrstila v polfinale. V prvi skupini je tekla tudi Vesna Fabjan (11. v kvalifikacijah) in zasedla 3. mesto, vendar je bila prepočasna, da bi se naprej uvrstila po času.
31-letna Brinjčanka je tudi v polfinalu suvereno slavila, najboljšo predstavo pa je prihranila za konec, ko je bila v finalu skoraj tri sekunde hitrejša od Marit Björgen (+2,8), tretje mesto pa je s štirimi sekundami zaostanka zasedla še ena Norvežanka Maiken Caspersen Falla.

Proga v Stockholmu ji je res všeč
"Po lanski poškodbi v Vancouvru smo se letos res borili. Vesela sem, da mi je uspelo. Ko sem se zbudila, sem po dolgem času čutila, da bi bil danes lahko moj dan. Po dolgih mesecih sem bila prva v kvalifikacijah. Ta proga mi je res všeč, uživam v vsakem metru," je takoj po 24. zmagi v svetovnem pokalu in tretji v Stockholmu (2007, 2009) povedala slovenska šampionka.
"Želela sem si mali globus, potem ko sem v Lahtiju prevzela vodstvo, sem vedela, da mi lahko uspe. Čeprav sta bili Follisova in Randallova izjemni tekmici, sem zadržala vodstvo. Na današnji tekmi sem resnično uživala, zaradi tega sem rada tekmovala v tem športu. Najlepša hvala vsem, ki so me spremljali in podpirali vsa ta leta," je še dejala Majdičeva, njene besede pa so le še podkrepile govorice, da se po tej sezoni poslavlja.

Višnarjeva v finalu ni mogla držati ritma
V finalu je nastopila še Katja Višnar. V kvalifikacijah je bila z drugim časom le pol sekunde slabša od Majdičeve. Odlično pripravljenost je potrdila z zmago v svoji četrtfinalni skupini, v polfinalni skupini pa je zaostala le za Björgnovo. V finalu so ji nekoliko pošle moči in je zasedla šesto mesto.
"Želela sem si finale in še kaj več. Na žalost sem imela le majhen odmor, poznala se mi je utrujenost in s tekmicami nisem mogla držati ritma," je z mešanimi občutki dejala Višnarjeva.
Delili polovične točke
Majdičeva je imela pred zadnjo tekmo v skupnem seštevku šprinta sedem točk prednosti pred Italijanko Arianno Follis, ki pa je izpadla že v četrtfinalu. Američanka Kikkan Randall, ki bi jo lahko še edina prehitela, je obstala v polfinalu. Zmaga je bila tokrat vredna "le" 50 točk, saj je šprint del finalne turneje, na kateri se delijo polovične točke.