Kraljica smučarskega teka Marit Bjőrgen je v cilju slavila v družbi sina Mariusa. Foto: Reuters
Sergej Ustjugov je prvič osvojil naslov svetovnega prvaka. Foto: Reuters
Björgnova in Ustjugov zmagala na skiatlonu

S tem je 36-letnica sama na vrhu najuspešnejših tekačic vseh časov. Norvežanka si je do zdaj prvo mesto delila z Rusinjo Jeleno Vjalbe, ki je na SP-jih prav tako osvojila 14 zlatih kolajn.
Björgnova je v boju za naslov svetovne prvakinje napadla na zadnjem vzponu in za 4,8 sekunde prehitela Finko Kristo Pärmäkoski. Tretja je bila Švedinja Charlotte Kalla (+32,0). Slovenske barve je branila le Alenka Čebašek in bila 39. med 49 uvrščenimi (+4:30,0). Tekmovalke so morale preteči 7,5 km v klasični tehniki in 7,5 km v prosti tehniki.

Čebaškova z nastopom ni bila zadovoljna: "Duatlon je moja slabša disciplina. Zaradi skupinskega starta imam vedno težave, ker potem ne tečem svojega ritma. Že vso sezono se mi dogaja, da na daljših preizkušnjah težko zdržim visok ritem. To se je pokazalo tudi danes. Zdi pa se mi prav, da sem nastopila, saj je to le svetovno prvenstvo, in če sem že tu, se mi zdi prav, da zastopam Slovenijo. No, danes je nisem ravno dobro, ampak je, kot je."

Pri moških je v skiatlonu (2 x 15 km) slavil Rus Sergej Ustjugov pred Norvežanoma Martinom Sundbyjem in Finnom Kroghom.

Ustjugovu do zlata pomagala smola Sundbyja
Vodilna v svetovnem pokalu Sundby (1448 točk) in Ustjugov (1064) sta si že veliko pred ciljem priborila tako veliko prednost, da je bilo jasno, da bosta na prvih dveh mestih zmagovalnega odra. V zaključku sta se sama pomerila za najžlahtnejše odličje, v nekaj zaporednih neuspešnih napadih obeh je v enem od zadnjih vzponov pred ciljem najprej začel Rus, Sundby je nato vrnil in silovito zašprintal, ob tem pa padel in si tik pred vrhom zlomil palico.

Tako je bil dvoboj odločen, saj se je Ustjugov mirno odpeljal proti cilju proti svoji prvi zlati medalji na članskih SP. Štiriindvajsetletni Ustjugov je na tem prvenstvu že osvojil srebrno odličje. V sprintu je dolgo vodil, tik pred ciljem pa ga je v finišu ugnal Italijan Federico Pellegrino.