Michael Matt se je drugič prebil na zmagovalni oder. Prvič mu je to uspelo novembra v Leviju, kjer je bil drugi. Foto: Reuters
Štefan Hadalin
Štefan Hadalin je tekmovalec z najvišjo štartno številko, ki se je prebil v finale. Foto: BoBo

Zelo sem zadovoljen. Moramo vedeti, da sem prišel v finale z najvišjo številko. Bilo je korektno. Pred domačimi navijači prvič v trideseterici, da sem jim dal neko zahvalo za ta vikend, ker so nas spodbujali tudi v slabšem vremenu. Druga vožnja res ni bila najboljša, nisem se najbolj sprostil. Imel sem tudi malce težav s smučarski čevlji, ker so bili mehki. Kljub temu mislim, da mi je uspela solidna vožnja, ne najboljša. Postavil sem tretji čas druge vožnje. Zadovoljen sem z 22. mestom in novimi deveti točkami za svetovni pokal.

Henrik Kristoffersen
Henrik Kristoffersen je kmalu po štartu naredil večjo napako, ki ga je stala uvrstitve v finale. Foto: Reuters
Stefano Gross
Stefano Gross je bila na prvi progi razred zase. Foto: Reuters
Michael v Kranjski Gori nadaljuje dinastijo Matt
Zadnja dva nastopa pod Vitrancem

Michael Matt je bil po prvi vožnji sicer drugi, a je za vodilnim Italijanom Stefanom Grossom zaostajal kar za 1,15 sekunde. A Matt je v finalu po razriti progi smučal vendarle toliko bolje, da je imel v seštevku obeh voženj tri desetinke prednosti. Tretji je bil Nemec Felix Neureuther (+0,46).

Kristoffersen se ni uvrstil v finale
Marcel Hirscher
je v finalu izgubil eno mesto, a je bil s četrtim mestom presrečen, saj si je s tem v Kranjski Gori zagotovil še tretji globus. V soboto si je priboril skupnega in veleslalomskega, zdaj pa še slalomskega. Pri tem mu je šel na roko tudi Henrik Kristoffersen, ki je na prvi progi silovito napadel, a zaradi večje napake ostal brez možnosti za preboj v finale.

Štefanu Hadalinu tretji čas finala
Na zmehčani progi so imele prve številke izrazito prednost. Cilj slovenske ekipe je bil tako, da bi se Štefan Hadalin (s številko 46) prebil v finale. To mu je tudi uspelo, saj se je s 30. mestom za las prebil v finale. Tam je imel odlično številko 1, ki pa je ob nekaj manjših napakah ni najbolje izkoristil. Dosegel je sicer tretji čas, kar ga je popeljalo do končnega 22. mesta, a deseterica je bila izjemno blizu (za to bi moral smučati šest desetink sekunde hitreje). Zato je tak napredek uspel Patricku Thalerju, ki se je z 28. mesta prebil na šestega.

Hadalin: Pritisk je bil velik
"Na drugi progi mi ni uspelo voziti brez napak, na strmini nisem smučal najbolj tekoče, a sem zadovoljen s prebojem v finale. To je bil cilj te tekme. Pritisk je bil kar velik, res sem si želel finala," je po tekmi razmišljal Hadalin.

Nastopili so še Žan Grošelj, Žan Kranjec, Aljaž Dvornik in Miha Hrobat, a se nobenemu v težkih pogojih ni uspelo približati uvrstitvi v drugo vožnjo.