Prav nič novega na slalomskem vrhu. Mikaela Shiffrin je dobila vse štiri slalome letošnje sezone. Tokrat je bila daleč od popolnosti, a vseeno je bila za konkurenco prehitra. Američanka je dobila zadnjih dvanajst slalomov, na katerih je štartala. Foto: EPA

V drugi vožnji sem vozila z rezervo, v glavi sem imela: pridi do cilja. Za naslednjič bom vedela, da je treba dati tudi v finalu gas.

Meta Hrovat
Ana Bucik
Ana Bucik s trenutno formo ne mora biti zadovoljna. To sezono je bila že na 13. mestu z zaostankom 2,35 sekunde, tokrat pa je za Mikaelo Shiffrin zaostala skoraj pet sekund. Foto: EPA
Meta Hrovat: V glavi sem imela le priti do cilja
Zadnji trije nastopi na slalomu na Semmeringu
Nastopi Slovenk v finalu slaloma na Semmeringu
Nastopa Ane Bucik in Maruše Ferk v 1. vožnji

S tem je ponovila dosežek Lindsey Vonn (zmagi na dveh smukih in enem superveleslalomu nazadnje lani v Lake Louisu) in še bolj, ker gre za tehnične discipline, Švicarke Vreni Schneider, ki je bila leta 1989 nepremagljiva 6., 7. in 8. januarja (dva veleslaloma v Schwarzenbergu in en slalom v Mellauu). Januarja 1975 je Annemarie Moser Pröll v Grindenwaldu dobila celo štiri tekme v treh dneh, saj so kombinacijo smuka in veleslaloma šteli za ločeno tekmo.

Prva vožnja polna napak
21-letna Shiffrinova je na zelo trdi progi na Čarobnem hribu (Zauberberg) vodila že po prvi vožnji, čeprav je naredila kar nekaj napak. A bila je dovolj hitra, da je imela devet stotink prednosti pred Veroniko Velez Zuzulovo ter dobre pol sekunde pred Wendy Holdener in Frido Hansdotter, ki sta bili skupaj na tretjem mestu.

Izjemen finiš dovolj za novo zmagoslavje
Slovakinja je v finalu sicer smučala odlično in zanesljivo prevzela vodstvo. Schiffrinova je bila še pri drugem vmesnem času 33 stotink zadaj, toda v zadnjih 20 sekundah je smučala izjemno in v tistem delu v primerjavi z Velez Zuzulovo pridobila kar sekundo! V cilju je imela namreč 64 stotink prednosti. Tretje mesto je osvojila Švicarka Wendy Holdener. Takšen je bil vrstni red že na prejšnjih dveh slalomih in takšen je tudi v slalomskem seštevku.

Prve točke kariere za Meto Hrovat
Točke svetovnega pokala so osvojile tri Slovenke. Maruša Ferk je bila 22., Ana Bucik, ki po spodbudnem začetku sezone ne smuča več prepričljivo, 24., Meta Hrovat (imela je številko 63) pa je za 28. mesto osvojila prve točke v karieri. 18-letna Hrovatova je tako odlično izkoristila visok osip v prvi vožnji, ko cilja ni videla več kot tretjina smučark.

V glavi je imela le: priti do cilja
"V drugi vožnji sem vozila z rezervo, v glavi sem imela: pridi do cilja. Za naslednjič bom vedela, da je treba dati tudi v finalu gas," je komentirala Meta Hrovat. Njen nastop je zelo pohvalil trener Denis Šteharnik: "Prve točke v svetovnem pokalu so super, naprej se je prebila s startno številko 63, to je enkratno. Glede na lanskoletni slalom je naredila velik napredek. Dobro smuča tudi v veleslalomu, tako da smo z njenim napredovanjem zelo zadovoljni."

Ilka že trenira doma
To je bila zadnja tekma alpskih smučark v letu 2016. Svetovni pokal se bo nadaljeval 3. januarja s slalomom na Sljemenu, sledi pa Zlata lisica. Fisov snežni kontrolor bo v petek pregledal snežno odejo in precenil, ali lahko prirediteljem prižge zeleno luč. V skupnem seštevku ima Mikaela Shiffrin po 26. zmagi v svetovnem pokalu (23. slalomski) že 215 točk prednosti pred Laro Gut. Ilka Štuhec, ki je danes trenirala (veleslalom) na domačem Pohorju, ostaja tretja.