Po prihodu v cilj sta Federici Brignone za zmago čestitali rojakinji Sofia Goggia in Marta Bassino. Foto: Reuters
Italijanska prevlada na sklepnem veleslalomu sezone

Italijanka je z izjemnima vožnjama zasedla sam vrh, za sabo pa je pustila rojakinji Sofio Goggio (+1,44) in Marto Bassino (+1,47).

Worleyjeva pred Shiffrinovo
Francozinja Tessa Worley je s petim mestom zadržala vodstvo v veleslalomskem seštevku svetovnega pokala, saj je njena najbližja tekmica, Američanka Mikaela Shiffrin, zaostala mesto za njo. Tretje mesto v skupnem seštevku je pripadlo Goggii.

Drevova 15., Štuhčeva 21.
Ana Drev
je veleslalom v Aspnu končala na 15. mestu (+3,66), potem ko je v finalu izgubila sedem mest. Drevova je tako zadnja še ujela točke - vknjižila jih je 16. S prikazanim na današnji tekmi 31-letna smučarka iz Šmartnega ob Paki ni najbolj zadovoljna, vzroka za slabo predstavo ne najde: "Podlaga je bila odlična, sploh ni bila slaba. Ne bi rekla, da je bilo premalo zahtevno. Ni mi steklo."

Skupno je Drevova v veleslalomskem seštevku zbrala 239 točk, kar je zadoščalo za osmo mesto. To je mesto slabše (in 44 točk manj) od sedmega mesta, ki ga je osvojila ob koncu pretekle sezone. Čeprav ni izpolnila pričakovanj, ni pretirano zaskrbljena: "Ne bi neke drame iz tega zganjala, ker sem mogoče malo nazadovala. V športu je kdaj žal tako, da greš stopnico nazaj. Moraš še analizirati, zakaj se je to zgodilo.''

Ilka Štuhec je bila 21. (+4,32) in ni osvojila točk na zadnji preizkušnji. Kljub temu je za njo najboljša sezona v karieri. Mariborčanka je sezono končala na drugem mestu v skupni razvrstitvi svetovnega pokala. Ob tem je osvojila kombinacijski globus in kot prva Slovenka v zgodovini smukaški globus. Štuhčeva je zbrala 1.325 točk, kar je največ v karieri, 318 točk manj od Shiffrinove.

Ilka je v tej sezoni osvojila kar 1.022 točk več od izkupička iz sezone prej. V vseh prejšnjih šestih sezonah, v katerih je tekmovala (tri sezone je izpustila zaradi poškodb, in sicer v letih 2009, 2010, 2011), je skupno osvojila 817 točk.

26-letna Mariborčanka ne razmišlja o svoji veleslalomski prihodnosti: ''Ne vem še nič za naslednjo sezono, zato ker smo ravno končali to, in še res ne razmišljam, kaj bo prihodnje leto.''