Meta Hrovat je imela lepo priložnost, da osvoji svojo četrto medaljo na mladinskih SP-jih.  Foto: AP
Meta Hrovat je imela lepo priložnost, da osvoji svojo četrto medaljo na mladinskih SP-jih. Foto: AP

Slovensko čast je s četrtim mestom rešila Neja Dvornik. Do medalje ji je zmanjkalo sedem stotink. Rebeka Oblak je bila 40. Tudi lani je na mladinskem SP-ju Hrovatova odstopila v veleslalomu (že na prvi progi), a bila nato svetovna prvakinja v slalomu in druga v kombinaciji.

Nova mladinska veleslalomska prvakinja je Alice Robinson z Nove Zelandije. Srebro je osvojila Camille Rast iz Švice (+1,06), bron pa Kaja Norbye iz Norveške (+1,16). Branilka naslova, Avstrijka Julia Scheib, je osvojila peto mesto.