Giuliano Razzoli, Henrik Kristoffersen in Mattias Hargin so bili najboljši na nedeljskem slalomu. Foto: Reuters
Henrik Kristoffersen
Henrik Kristoffersen je po veliki zmagi roke dvignil visoko v zrak. Foto: Reuters
Matic Skube
Matic Skube je osvojil druge točke za svetovni pokal v letošnji sezoni. Foto: BoBo
Finalna vožnja Mihe Kürnerja v Kranjski Gori

Skube in Kürner sta na 54. pokalu Vitranc tako prekinila triletno sušo slovenskih alpskih smučarjev, ko je bil leta 2012 zadnjič med dobitniki točk še Mitja Valenčič. Skube se je v svojem 16. nastopu na podkorenski strmini prvič prebil v finale, kjer je zasedel 27. mesto in osvojil svoje druge točke za svetovni pokal v letošnji sezoni.

Zadovoljen je tudi Kürner, ki je za las ujel finale in na koncu zasedel 29. mesto, kar sta njegovi sploh prvi slalomski točki v karieri, med dobitniki točk pa je drugič v 38 tekmah za svetovni pokal. Preostala četverica slovenskih predstavnikov se ni uvrstila v finale; Jakob Špik je končal na 52. mestu (+5,08), odstopili pa so Aljaž Dvornik, Žan Grošelj in Štefan Hadalin.

Kürner s pomočjo družine šel čez vsa zbadanja
"Verjetno s številko 60 danes ne bi imel možnosti, je pa bilo tvegano, saj bi lahko ostal na Japonskem tudi praznih rok, investiral sem nekaj in dobil dosti,"
je bil prvih domačih točk vesel Skube. Kürner je bil že sit obkladanja, da je "turist": "Za mano je ena težjih sezon, bil sem najstarejši v ekipi, dolgo ni bilo že nobenega med 30, vsa ta zbadanja jemljem osebno, imel sem to srečo, da sem imel toliko podpore od najbližjih, da sem šel lahko prek tega. Rad bi samo dobro smučal. Včasih je bilo težko, sploh če ljudje okoli tebe ne verjamejo vate, letos je že vse kazalo, da bo letošnja sezona moja zadnja. Ogromno sem delal in veliko vlagal, da ne bi bilo tako."

Že tretja zmaga za Kristoffersena
V finalu se je nekoliko premešal vrstni red na vrhu. Po prvi vožnji tretjeuvrščeni 20-letni Kristoffersen je v drugi z odličnim nastopom dosegel tretjo zmago v svetovnem pokalu in tretjih stopničk v Kranjski Gori. Giuliano Razzoli je ubranil drugo mesto, po prvi vožnji vodilni Mattias Hargin pa je zasedel tretje mesto.

Kristoffersen navdušen: Nimam se kaj pritoževati
"To je bilo pa precej dobro, nimam se kaj pritoževati, bila je dobra tekma. Tokrat tudi nisem bil živčen na startu, vedel sem, da lahko nadoknadim zaostanek. Vedel sem, da je lahko Giuliano zelo hiter v takšnih razmerah,"
je po koncu vitranškega spektakla vtise lovil Kristoffersen, ki je bil v Kranjski Gori lani tretji tako v veleslalomu kot slalomu.

Hirscher zmanjšal zaostanek za Neureutherjem
Nekoliko v ozadju se je razpletal boj za skupno zmago v slalomskem seštevku, kjer je Marcel Hirscher zmanjšal razliko za vodilnim Felixom Neureutherjem. Avstrijski as je po napaki na strmini v prvi vožnji za vodilnim Harginom zaostajal več kot dve sekundi, v drugo pa s popolnim napadom z 19. mesta vodil vse do nastopa sedmouvrščenega po prvi vožnji Markusa Larssona in prehitel tudi Neureutherja. Na koncu je zasedel šesto mesto, Nemec pa je ubranil deveto mesto iz prve vožnje. Pred finalom v Meribelu Hirscher, ki je vodilni tudi v skupnem seštevku svetovnega pokala, osvojil pa je že tudi veleslalomski globus, za Neureutherjem zaostaja le še 55 točk.