Ana Bucik, najboljša slovenska slalomistka v letošnji sezoni svetovnega pokala, si je naslov državne prvakinje v smuku razdelila z obetavno Meto Hrovat. Foto: www.alesfevzer.com

Štuhčeva, zdajšnja svetovna prvakinja v smuku in dobitnica kristalnega globusa v kraljevski disciplini, naslova, ki ga je osvojila na Kopah, na Krvavcu ni branila. Sta se pa državnega naslova razveselili Ana Bucik in Meta Hrovat, ki sta bili v absolutni konkurenci četrti. V seštevek sta šteli dve vožnji, najboljši Slovenki pa sta za zmagovalko Srbkinjo Neveno Ignjatović zaostali 60 stotink. Druga je bila v absolutni konkurenci Slovakinja Petra Vlhova, tretja pa Čehinja Pavla Kličnarova. Tretje mesto je na državnem prvenstvu zasedla Saša Brezovnik, ki je bila v absolutni konkurenci deveta. Zaostala je 2,42 sekunde.

V moški konkurenci je slavil Martin Čater (1:43,51), ki je bil najhitrejši v obeh vožnjah, na koncu pa je slavil s 55 stotinkami naskoka pred Klemnom Kosijem. Tretji je bil Miha Hrobat, ki je zaostal 1,20 sekunde. Četrti je bil Rok Perko. Na tekmi je nastopilo tudi precej tujih smučarjev, ki pa više od šestega mesta niso posegli.

Hrovatova prvakinja že v ponedeljek
Na Krvavcu je bila v ponedeljek tudi tekma za mladince in mladinke. V kategoriji starejših mladincev je slavil Ven Florjančič, med mlajšimi mladinci pa Nejc Naraločnik. Med starejšimi mladinkami je naslov prvakinje osvojila Meta Hrovat, med mlajšimi pa Živa Otoničar.