Ingvild Flugstad Oestberg ima na turneji že dobrih 32 sekund prednosti. Foto: EPA
Dario Cologna je prevzel vodstvo na turneji. Foto: EPA

Oestbergova si je pred drugo rojakinjo Heidi Weng priborila dodatnih 27,8 sekunde prednosti, pred tretjeuvrščeno Američanko Jessico Diggins pa že 1:16,9 minute. Wengova zdaj zaostaja 32,8 sekunde, Digginsova pa že več kot minuto in 26 sekund.

Lampičeva si je želela le, da bi ohranila stik z večjo skupino in tako v dobrem položaju prišla na naslednjo postajo v Oberstdorf, a tekma se ni začela po njenih željah, saj je že v prvem kilometru izgubila 15 sekund v primerjavi z vodilnimi, na dobri polovici proge pa je z 21. mesta padla na 31., njen zaostanek pa se je z začetnih 2:15 minute povišal na 3:34 minute.

A sledil je dober drugi krog in uspešen finiš za končno 29. mesto. "Tekma mi je kar uspela. Punce so se na začetku res zelo pognale in prvi krog je bil res najtežji, ko me je prehitelo največ deklet. V drugem in tretjem krogu sem bila zraven in sem kakšno tekmico tudi ujela in prehitela. Bilo je dobro, sledi dan premora in nato znova v akcijo," je povedala Lampičeva, ki je v zaključnih metrih prehitela Norvežanko Maiken Caspersen Falla: "Sprintala in tudi prehitela sem Fallo, česar sem res vesela in želim si, da bi tako šlo tudi naprej v tej sezoni. A zdaj nas najprej čaka pot v Nemčijo, nato dan počitka in nova tekma."

Lampičevo zdaj čaka dan počitka in sprint v Oberstdorfu, nato pa bo predčasno končala Tour in se umaknila na trening, kjer se bo pripravila na domače preizkušnje 20. in 21. januarja v Planici.

Cologna prevzel vodstvo
Moško tekmo na 15 km je dobil Švicar Dario Cologna, ki je krepko prehitel do zdaj vodilnega Rusa Sergeja Ustjugova. Tretji je bil še en Rus Aleksander Bolšunov, ki je v končnici rešil najnižjo stopničko zmagovalnega odra pred napadom zasledovalne skupine. Slovenskih predstavnikov v moški konkurenci ni več.