Najboljša slalomista te zime Marcel Hirscher in Felix Neureuther sta morala na prestižni tekmi priznati premoč Henriku Kristoffersenu. Foto: EPA
Henrik Kristoffersen
Henrik Kristoffersen je po tretjem mestu v Wengnu in drugem v Kitzbühelu prvič v karieri stopil še na najvišjo stopničko. Foto: EPA
Mitja Valenčič
Popotnica Mitje Valenčiča za Soči je 23. mesto. "Z vožnjo Mitje nismo preveč zadovoljni, druga se mu je ponesrečila. Naredil je napako že na začetku, saj je ubral preveč direktno linijo. Srednji del je potem odpeljal dobro, v spodnjem delu pa bi bilo treba izbrati drugačno linijo. Ni se odpeljal tako kot bi lahko, na žalost je bilo preveč zaostanka. Matic se je proge lotil zelo dobro, napadal je in videlo se je, da ima veliko željo, da bi se uvrstil v drugi tek. Žal v spodnjem delu ni prišel v pravo smer, na luknjah je izgubil preveč hitrosti in tam mu je zmanjkalo, da bi bil med trideset. Škoda, saj je imel res dober pristop, dal je vse od sebe," je nastope Slovencev ocenil glavni trener moških ekip Miha Verdnik. Foto: EPA
Slalom v Schladmingu Norvežanu Kristoffersenu

V razburljivi drugi vožnji je najprej Neureuther silovito napadel z devetega mesta. Njegov čas je izboljšal "šele" četrtouvrščeni Hirscher, in to le za stotinko sekunde.

Po vožnji Hirscherja, najboljšega slalomista te zime, je najbrž večina izmed 50.000 gledalcev ob progi Planai, kjer je vladalo "brazilsko vzdušje", že mislila, da je videla nastop zmagovalca.

Kristoffersen vzdržal, Matt ne
Toda to je bil račun brez Kristoffersena, ki je v zgornjem delu sicer zaostajal za Hirscherjem, a je vse nadoknadil v spodnjem delu, kjer je Avstrijec napravil večjo napako. Na koncu je Norvežan ubranil 18 stotink sekunde. Na vrhu je bil še vodilni Matt, ki pa so ga izdali živci, saj je "zajel" že tretja vratca.

Preprosto neverjetno
"Kaj naj rečem? Preprosto neverjetno! Zelo sem srečen, že drugo mesto v Kitzbühelu me je dvignilo, zdaj pa še tole. Zlasti sem zadovoljen s prvo vožnjo, v drugi pa mi je uspela zelo dobra vožnja v spodnjem delu. O olimpijskih igrah še ne razmišljam, trenutno sem z mislimi v svetovnem pokalu, ki je zame letos na prvem mestu," je dejal Kristoffersen.

23. Valenčiča proga začela "mleti"
je s slabima dvema sekundama zaostanka dosegel 18. čas prve vožnje. V finalu je nato uvrstitev pokvaril za pet mest (23.). "Že od štarta nisem ujel ritma, da bi lahko napadel. Proga me je, po domače povedano, začela mleti," pa je povedal Valenčič. Matic Skube je bil prepočasen za še en nastop (41.; 3,60).

Konec tedna smuk in veleslalom v St. Moritzu
Schladming je bil zadnji slalom pred olimpijskimi igrami v Sočiju. Poleg olimpijskega (22. februar)sta do konca sezone na sporedu le še dva: v Kranjski Gori (9. marec) in Lenzerheideju (16. marec). Prihajajoči konec tedna bodo smučarji tekmovali v St. Moritzu, kjer bosta na sporedu smuk in veleslalom.