Mikaela Shiffrin je letos osvojila že peti mali kristalni globus za zmago v slalomskem seštevku. Foto: EPA
Ana Bucik
Ana Bucik sezono zaključuje z drugim najboljšim slalomskim izidom. Foto: Reuters
Ana Bucik za konec sezone 15.
Zmagovita vožnja Shiffrinove
Nastopi Bucikove, Hrovatove in Ferkove v drugi vožnji
Nastopi Bucikove, Ferkove in Hrovatove v prvi vožnji

Američanka je bila najhitrejša v obeh vožnjah za že 43. zmago v svetovnem pokalu, 12. v tej sezoni. Najbolj se ji je približala Švicarka Wendy Holdener (+1,58), tretja pa je bila olimpijska prvakinja, Švedinja Frida Hansdotter (1,59). Po prvi vožnji sta bili peta oziroma šesta.

Do cilja so prišle vse tri Slovenke. S 15. mestom je edina točke osvojila Ana Bucik (+3,91). Meta Hrovat je bila 17. (4,33), Maruša Ferk pa predzadnja, 21. (5,51).
Bucikovi žal, da je sezone konec
Bucikova je na koncu zasedla 15. mesto, kar je njen drugi najboljši slalomski rezultat sezone, potem ko je bila deveta na uvodnem slalomu v Leviju: "Danes sem res poskušala uživati in biti sproščena, kar dosti sem delala in trenirala v zadnjem tednu. V prvi vožnji sem dobro smučala, a naredila napako tik pred ciljem. V drugi pa sem bila zelo vesela, ko sem prvič letos videla tisto zeleno luč v cilju, to, ki si jo vsi želimo. Sem vesela, dobila bom nekaj točk, kar je zelo pomembno in malo lažje bom šla na ta premor pred naslednjo sezono. Letos nisem pokazal vsega, kar znam, a trenirala sem dobro celo sezono in to se bo morala enkrat tudi pokazati. Zaradi teh točk, ki jih bom dobila, bo lažje za naprej, za nove treninge. Mi je mogoče kar žal, da je konec sezone."

Bucikova in Ferkova sta si nastop na zadnjem slalomu v sezoni priborili z 22. in 25. mestom v seštevku discipline, Hrovatova pa si je povabilo na slalomski finale priborila kot mladinska svetovna slalomska prvakinja.

Na koncu je nastope ocenil tudi glavni trener Denis Šteharnik: "Ferkova je bila bolna, tako da ni imela prave moči. Težko je tekmovati, če nisi 100-odstoten in to se ji je poznalo. Kar se tiče Mete, ji je malo zmanjkalo, bilo bi senzacionalno oziroma presenetljivo, če bi prišla med 15. Žal ji je malo zmanjkalo, a je bila zelo blizu, tako da ji čestitam. Prikazala je eno izmed najboljših voženj v tem letu. Vse je v redu, a škoda, ker ni prišla do točk. Kar se tiče Ane, mislim, da je naredila vse kar je lahko. V prvi vožnji je v spodnjem delu naredila napako, ki jo je sigurno stala dvajset, trideset stotink. Druga vožnja ji je uspela dobro in mislim, da je pokazala, koliko je v temu trenutku sposobna."

Peti slalomski globus za Shiffrinovo
Slalomski seštevek je bil odločen že pred finalom na Švedskem. Shiffrinova je osvojila 980 od 1.200 možnih točk ter se veseli že petega malega kristalnega globusa v slalomu. Tako kot na zadnjem slalomu sta na drugem in tretjem mestu seštevka te discipline Holdenerjeva in Hansdotterjeva. Za dve točki je brez stopničk ostala Petra Vlhova, ki je bila tokrat le 11.

V Åreju bosta v nedeljo na sporedu še moški slalom in ženski veleslalom, na katerem bosta slovenske barve zastopali Ana Drev in Meta Hrovat.