Sara Takanaši trenutno nima konkurence. Foto: EPA
false
Ema Klinec je v soboto osvojila tretje mesto, v nedeljo je bila četrta. Foto: EPA
Ema Klinec nadaljuje serijo uspehov
Ema Klinec tokrat v Oberstdorfu četrta

Takanašijeva si je že v prvi seriji nabrala veliko prednost, ki jo je zadržala v finalu in suvereno vknjižila novo zmago v karieri. Njena rojakinja Juki Ito, ki je bila po prvi seriji druga, je v finalu skočila precej slabše in se je morala zadovoljiti šele z osmim mestom. Druga je bila Daniela Iraschko-Stolz, tretja Maren Lundby, ki ji je v finalu uspel skok dneva (104 m).

Od Slovenk se je najbolje odrezala Ema Klinec, ki je v finalu pridobila mesto, Maja Vtič je bila 6., do točk so se dokopale še Špela Rogelj (13. mesto), Eva Logar (16.), Urša Bogataj (17.) in Katja Požun (26.).

V skupnem vrstnem redu za svetovni pokal vodi Sara Takanaši, ki je tudi dobila sobotno preizkušnjo. Druga je Daniela Iraschko-Stolz, tretja je Vtičeva.

Takanašijeva v vodstvu po 1. seriji
Takanašijeva je v prvi seriji deklasirala tekmice, edina je preskočila mejo 100 metrov, pristala je pri 102,5 m in zanesljivo prevzela vodstvo. Pred drugouvrščeno rojakinjo Itovo (95 m) je imela 11,8 točke prednosti. Tretja je bila Jacqueline Seifriedsberger, četrta Iraschko-Stolzeva. V finalno serijo se je uvrstilo vseh šest slovenskih tekmovalk, najbolje se je odrezala Ema Klinec, ki je osvojila 5. mesto (97 m), za njo se je uvrstila Vtičeva (95 m). Rogljeva je bila 12. (95 m), Logarjeva 14. (92 m), Bogatajeva 17. (96,5 m), Požunova pa se je uvrstila na rep trideseterice (81,5 m).

Jelenko v Seefeldu osvojil 28. mesto
Nemški nordijski kombinatorec Eric Frenzel je kljub padcu pri skokih še tretjič zaporedoma postal zmagovalec serije Nordic Combined Triple v Seefeldu. Vodilni v skupnem seštevku svetovnega pokala je za 18,7 sekunde ugnal Japonca Akita Vatabeja. Olimpijski prvak Frenzel je imel na skrajšani sklepni prireditvi, kjer so tekmovalci zaradi sneženja opravili le en skok in tekli 10 kilometrov, po skoku slabo minuto zaostanka za Japoncem, a dokazal, da je v smučini precej močnejši in si priboril 28. zmago v karieri. Tretje mesto je osvojil drugi nemški tekmovalec Fabian Riessle. Edini slovenski tekmovalec Marjan Jelenko je močno izgubljal v teku. Z 18. mesta po skokih je zdrsnil na 28., za zmagovalcem pa zaostal več kot štiri minute in pol.

Končni vrstni red:      daljavi   točke