Potem ko avstrijski smukači na letošnjem svetovnem prvenstvu niso imeli uspeha, jim gre v svetovnem pokalu vse po željah. V Garmischu so bili spet trije med prvimi tremi, najhitrejši pa je bil Hannes Reichelt. Foto: Reuters
Klemen Kosi
Klemen Kosi ni smučal dobro, od Slovencev pa je točke osvojil le Boštjan Kline. Foto: Reuters
Tudi v Ga-Pa-ju prevlada Avstrijcev
Nastop Reichelta na smuku v Garmischu

Baumann, ki že tri leta ni bil na stopničkah za zmagovalce, je izkoristil ugodno številko pet, ko so bile razmere boljše, predvsem pa sneg še ni bil tako moker. Tretje mesto je osvojil olimpijski prvak Matthias Mayer, prvi junak avstrijske prevlade pred tednom dni v Saalbachu. Reichelt, ki je blestel že na treningih, je na tekmah svetovnega pokala slavil svojo deseto zmago kariere, četrto smukaško.

Vartettonijev izid kariere
S številko 24 je vodilno trojico prestrašil Italijan Silvano Varettoni, ki je bil četrti, za zmagovalnim odrom pa je zaostal štiri stotinke. Varettoni je izboljšal uvrstitev kariere (peto mesto v Kvitfjellu leta 2013), letos pa je bila njegova najboljša uvrstitev 24. mesto.

Štart ob 14. uri, proga skrajšana
Na Bavarskem je organizatorjem težave povzročala megla, zato je bil štart namesto ob 11.45 ob 14. uri, progo pa so skrajšali, tako da je bil začetek na štartu superveleslaloma. Na skrajšanem smuku so bile pričakovano majhne razlike, tekmovalci, ki so zaostali sekundo, so bili že brez točk.

Jansrudu le dvanajst točk
Razočaral je vodilni v skupnem seštevku smuka Kjetil Jansrud. Norvežan, ki v zadnjem času ni več v taki formi, kot je bil na začetku sezone, je na 19. mestu zaostal 75 stotink in počasi že izgublja boj z Marcelom Hirscherjem za veliki kristalni globus, prav tako pa se mu v boju za smukaški globus nevarno bliža Reichelt.

Kline petič zapored do točk na smukih
Od Slovencev je (štiri) točke osvojil le Boštjan Kline za 27. mesto. Klemen Kosi in Rok Perko se nista prebila med trideseterico. "Smuk je bil kratek in napake niso bile dopustne. Zadovoljen sem s Klinetom, vesel sem, da najboljšo vožnjo vedno pokaže na tekmi. Lahko bi rekel, da je bilo to tekma za Perka, raven štart in podlaga ter dobra vidljivost, a ni smučal na nivoju. Kosi je veliko zaostal že zgoraj. Tekma ni bila zanj, saj so mu vzeli tehnični in vzdržljivostni del proge," je komentiral trener hitrih disciplin Peter Pen.

V nedeljo bo v Garmischu še veleslalom z Žanom Kranjcem.