Tina Maze je krizo, v katero je padla po novem letu, premagala na najboljši način - s kolajno na svetovnem prvenstvu. Foto: EPA
Tina Maze
Tina Maze je po prihodu v cilj vedela, da je delo sijajno opravila. Vprašanje je bilo le, kakšnega leska bo medalja. Foto: EPA
Tina Maze
Tina Maze je takole "zagriznila" v svoje drugo srebro na SP-jih. Foto: EPA
Anna Fenninger
Anna Fenninger je presenetljivo zmagala, saj na slalomih v svetovnem pokalu nastopa le redko, njeni najboljši uvrstitvi pa sta dve 20. mesti iz sezone 2008/09. Foto: EPA
Mazejeva osvojila 2. srebro na SP-jih
Pogovor s Tino Maze po srebrni kolajni

27-letna Črnjanka je po smuku za najhitrejšo Elisabeth Görgl na 10. mestu zaostajala 1,11 sekunde, kar je bilo lepo izhodišče, saj so bile pred njo le smučarke, ki večinoma ne blestijo v slalomu. Slovenska šampionka je na slalomu "spustila smuči" in z drugim časom med vsemi prišla v cilj z več kot sekundo naskoka.
Do konca jo je prehitela le 21-letna Avstrijka Anna Fenninger (po smuku četrta), ki nikakor ni slalomska specialistka, v superkombinaciji pa je bila v svetovnem pokalu do zdaj najvišje dvakrat na četrtem mestu. To je tudi njena prva zmaga na tekmah najvišje ravni, ima pa tri zlate kolajne z mladinskih svetovnih prvenstev, leta 2008 tudi v kombinaciji. Bron je osvojila Anja Pärson (+0,27), tretja tudi po smuku. Slovenski uspeh je z 9. mestom dopolnila Maruša Ferk, ki je bila po smuku komaj 23. V slalomu je imela 3. čas.

"Načeti" Vonnova in Riescheva brez možnosti
Favoritinji pred prvenstvom, Lindsey Vonn in Maria Riesch, sta zaradi zdravstvenih težav nastopili pod pričakovanji. Američanka, ki še vedno čuti posledice pretresa možganov, se je po slabem nastopu v smuku slalomu odpovedala, Riescheve pa z 39 st. Celzija telesne temperature ni bila konkurenčna. Zasedla je 11. mesto.

"Spustila sem smuči, končno se mi je poklopilo po teh padcih in sem tam, kjer spadam in kjer si želim. Naporna sta bila tako smuk kot slalom, čeprav nam je malo prizaneslo vreme in slalom ni bil tako težek, kot bi lahko bil. Presrečna sem, da mi je uspelo," je za Val 202 povedala Mazejeva.

Četrto srebro Mazejeve na velikih tekmovanjih
To je četrta srebrna medalja Tine Maze na velikih tekmovanjih. Druga je bila na svetovnem prvenstvu v veleslalomu pred dvema letoma v Val d'Iseru, srebro pa si je prismučala tudi lani na olimpijskih igrah v superveleslalomu in veleslalomu.

Bero medalj povečali na 13
To je 13. odličje za Slovenijo na svetovnih prvenstvih. Devet so jih osvojila dekleta, štiri fantje.

Medalja tlakovana na smuku
Mazejeva je pot do medalje zakoličila z dobrim nastopom v smuku. Pred njo so bile smučarke, ki so z izjemo Anje Pärson v slalomu slabše od nje. Druga je bila Dominique Gisin (+0,26), tretja Pärsonova (0,27), sledile pa so Anna Fenninger (0,40), Lara Gut (0,71), Laurenne Ross (0,80), Denise Feierabend (0,82), Britt Janyk (0,86) in Julia Mancuso (0,91).

Že smuk nakazal krizo favoritinj
Vonn
in Riescheva sta že v smuku nakazali, da 11. februar ne bo njun dan. Američanka je bila šele 12. (+1,60), gripozna Nemka pa 15. (2,00). Ferkova je bila po smuku z zaostankom 2,67 na 23. mestu. Na štartu je bilo skupno 39 tekmovalk.