Tina Maze je v Schladmingu obe medalji osvojila s štartno številko 18. V cilju pa je kljub začetnemu razočaranju takoj čestitala in objela novo svetovno prvakinjo Mario Höfl Riesch. Foto: Reuters
Maria Höfl Riesch
Maria Höfl Riesch je na edini letošnji superkombinaciji za svetovni pokal osvojila 4. mesto, na najpomembnejši tekmi sezone pa je osvojila zlato medaljo. Foto: Reuters

Premoč je morala priznati le Marii Höfl Riesch, ki je bila hitrejša za 46 stotink sekunde. Nemka je bila po smuku, ki je pripadel Mazejevi in Anni Fenninger, četrta, z drugim časom slaloma pa je osvojila svojo drugo zlato medaljo na svetovnih prvenstvih. Bron je pripadel Nicole Hosp (+1,00). Mazejeva ima zdaj na svetovnih prvenstvih pet medalj, s čimer je izenačila dosežek Mateje Svet.

Anna Fenninger ni zdržala pritiska
Tina Maze je odlično opravila s smukaškim delom preizkušnje, saj je postavila najhitrejši čas, vodstvo si je delila z Anno Fenninger. Avstrijko je pritisk v finalu "zdelal", saj je odstopila že po nekaj vratih. Fenningerjeva je bila sicer branilka naslova.

Po prihodu v cilj razočarana
Črnjanka je dobro opravila zgornji del slaloma, ko je prednost pred Rieschevo povišala na 25 stotink, a je v srednjem in spodnjem delu vozila preveč v krču. Po prihodu v cilj je bila kljub fantastičnemu uspehu videti precej razočarana.

V videonovicah desno si oglejte obe vožnji Tine Maze, razglasitev najboljših ter pogovor z Mazejevo in Andreo Massijem.

Dan počitka ji bo prav prišel
"Sem zadovoljna. To je super rezultat. V slalomu sem šla z malo več 'rešpekta'. Marija je šla dol bolj napadalno, kar se ji je obrestovalo. Biti na vrhu je težko. Ne vem, koliko bi bilo še motivacije za naprej, če bi danes zmagala. Dan počitka bo prišel prav, nato pa novim uspehom naproti," je v prvi izjavi za TV Slovenija dejala Mazejeva.

Massi: Napadali smo zlato medaljo
"Smo zadovoljni. Napadali smo zlato medaljo, a treba je biti realen. Vedeli smo, da bo Marija napadala na vso moč. Tina je slalom odpeljala bolj zadržano, 'ziheraško'. Je pa odlično odpeljala smuk, kar je dober obet za nedeljsko tekmo. Je kar v redu tako," pa je za TV Slovenija dejal vodja ekipe Team to aMaze Andrea Massi.

Drugo progo je postavil Livio Magoni
Nastopili sta še dve Slovenki, Vanja Brodnik je na 20. mestu, Ilka Štuhec pa slaloma, ki ga je zakoličil trener Tine Maze Livio Magoni, ni izpeljala.

Ženski del svetovnega prvenstva se bo nadaljeval z nedeljskim smukom (11.00). Prenos na TVS 2 in na MMC-ju.