Letošnja sezona je povsem v znamenju Beljačana Thomasa Morgensterna. Foto: Reuters
Thomas Morgenstern
Zmagoviti skok Thomasa Morgensterna. Foto: Reuters
Veselje najboljših na srednji skakalnici - Morgensterna in Andreasa Koflerja. Skakalca sta sicer na vseh tekmah sostanovalca. Foto: Reuters
Adam Malysz, Kamil Stoch
Adamu Malyszu je prvi čestital Kamil Stoch, ki je s šestim mestom dopolnil poljski uspeh. Foto: Reuters
Le Prevc v finalu

"Morgi" je bil najdaljši v obeh serijah. V prvi je skočil 101,5 metra, v drugo pa je odgovoril na izziv, ki mu ga je postavil Andreas Kofler s skokom, ki je bil dolg 105 metrov. V drugi seriji je Beljačan pristal pri 107 metrih in zasluženo s prednostjo devetih točk osvojil zlato odličje.
"V tem trenutku uspeha še ne morem povsem dojeti. Neverjetno, danes je res lep dan! Seveda ima vsak človek živce, tudi mene je stiskalo pri srcu pred finalnim skokom, vendar sam menim, da malo živčnosti oziroma treme pred nastopi ne škodi, saj ti to da dodaten elan. Veseli me, da mi gre na tem prvenstvu vse tako gladko od rok. Naslov prvaka mi je v veliko čast in mi ogromno pomeni. Vedno sem si želel osvojiti posamični naslov in danes so se mi sanje uresničile. Ves čas sem verjel, da bom imel še kakšno priložnost," so bile prve besede Morgensterna po uspehu.
Avstrijci ubranili dvojno zmago
Avstrija je tako kot pred dvema letoma slavila dvojno zmago. Tedaj je bil sicer najboljši Wolfgang Loitzl, ki se tokrat ni uspel uvrstiti v finalno serijo. Srebro je v Libercu osvojil Gregor Schlierenzauer. Zmagovalec kar 34 tekem v svetovnem pokalu je v poskusni seriji postavil nov rekord skakalnice, na tekmi pa se ni odrezal najbolje in je končal na osmem mestu. Bronasto odličje si je priskakal Adam Malyzs, ki je bil tretji že po prvi seriji. V drugo je skočil 102 metra.
Od Slovencev le Prevc v finalu
Z nastopi na srednji skakalnici ne morejo biti zadovoljni v slovenskem taboru. V drugo serijo se je uspelo uvrstiti le Petru Prevcu. Najmlajši v slovenski reprezentanci je bil po polovici preizkušnje 16., skočil je 94 metrov, v drugo pa je pristal meter dlje, a izgubil mesto. Slabše sta se odrezala preostala dva. Robert Kranjec, ki je bil celo drugi v kvalifikacijah, je končal na 32. mestu. Slovenski rekorder je skočil 90,5 metra, Mitja Mežnar pa je pristal le pri 85 metrih in bil na koncu 40. Jernej Damjan je obstal že v petkovih kvalifikacijah.
Skakalce čaka že v nedeljo ekipna tekma na srednji skakalnici.