Marit Björgen je v zaključnem šprintu ugnala tudi Justyno Kowalczyk in si pritekla že 12. naslov svetovne prvakinje v smučarskem teku. Foto: EPA
Marit Björgen
Norveška je v smučarskih tekih osvojila že 15. in 16. medaljo na svetovnem prvenstvu, s čimer so "vikingi" že izenačili rekord iz domačea prvenstva v Oslu izpred dveh let. Foto: EPA
Jason Lamy-Chappuis
Jason Lamy-Chappuis je prav na vsaki tekmi nordijskih kombinatorcev osvojil medaljo: trikrat je bil zlat, enkrat pa bronast. Foto: EPA

Števec medalj se je z zadnjo zmago za Bjoergnovo ustavil pri 19 kolajnah na svetovnih prvenstvih, od tega jih je 12 zlatega leska. Na letošnjem SP-ju v Italiji je pred klasično preizkušnjo slavila že v sprintu, na 10 km ter v štafetni preizkušnji, medtem ko je bila na posamični tekmi druga.

Troboj za prestižne medalje
Branilka naslova Therese Johaug je iz boja za zlato izpadla na zadnjem vzponu ter se morala zadovoljiti z bronom, za zmagovito rojakinjo je zaostala 8,7 sekunde. Med Norvežanki se je vmešala Justyna Kowalczyk, ki pa kljub izpuščenim tekmam ni bila kos Björgnovi v zaključnem šprintu.

Slovenska dvojica na premieri deveta
Na zgodvinski prvi tekmi kombinatorskih dvojic na svetovnem prvenstvu sta slovenske barve zastopala Mitja Oranič in Marjan Jelenko. Po dopoldanskih skokih na veliki skakalnici sta zasedala 7. mesto in sta se v tek podala z minuto in 13 sekundami zaostanka za vodilno Nemčijo.

Kombinacija v znamenju Lamy-Chapuisa
V tekaškem delu sta Francoza Jason Lamy-Chappuis in Sebastien Lecroix nadoknadila ves zaostanek in suvereno ugnala tekmece ter osvojila zgodovinsko prvo zlato. Za Lamy-Chappuisa, najboljšega kombinatorca zadnjih let, je bil to že tretji naslov svetovnega prvaka na letošnjem prvenstvu. Srebro je pripadlo Avstriji, medtem ko je Nemčija dobila ciljni dvoboj za bron proti Japonski.

Potem ko je vsak član dvojice po petkrat pretekel po 1,5 km, sta Oranič in Jelenko SP sklenila z osvojitvijo devetega mesta.