Slavje Ingvild Flugstad Östberg in Maiken Caspersen Falle ob prihodu v cilj. Foto: Reuters
Falun
Na moškem ekipnem šprintu so kolajne pripadle Norvežanoma, Rusoma in Italijanoma. Foto: Reuters
Eric Frenzel
Nemški nordijski kombinatorec Eric Frenzel je osvojil osmo medaljo na svetovnih prvenstvih. Foto: Reuters
Višnarjeva in Razingerjeva po 9. mestu v objemu
Višnarjeva: V finalu sva obe zelo uživali

Šest krogov po 1,2 kilometra sta pri dekletih najbolje opravili Ingvild Flugstad Östberg in Maiken Caspersen Falla. Srebro sta z zaostankom osmih sekund osvojili Švedinji Ida Ingemardotter in Stina Nilsson, tri desetinke sekunde za njima pa sta zaostali Poljakinji Justyna Kowalczyk in Sylwia Jaskowiec.
Katja Višnar in Nika Razinger sta tekmovanje končali na devetem mestu. Slovenki sta že z uvrstitvijo v finale deseterice izpolnili cilj. V njem je Višnarjeva začela dobro in predala na petem mestu, Razingerjeva pa je držala stik s skupino, do predaje izgubila nekaj mest, a jih je znova pridobila Višnarjeva. V zadnji predaji je Razingerjeva na ciljni ravnini prehitela Finko.

Višnarjeva: Obe sva bili zelo razpoloženi
"Že v polfinalu sva super odtekli, dobro sem se počutila, imela sem res dober dan. Vedela sem, da sem v dobri formi. Kar hitro sem začela in držala hitrost čez vse teke. Obe sva bili zelo razpoloženi, vesela sem, da sva prišli v finale, kar je dober rezultat za ekipo. Nika je super odtekla, to je za njo zelo spodbudno. Teči v finalu na tako veliki tekmi ji bo dalo veliko motivacije za naprej. Malo je sicer grenkega priokusa, ker bi z Vesno Fabjan in Alenko Čebašek lahko imeli boljšo ekipo, a je bolezen bila močnejša," je povedala Višnarjeva.

Pri moških sta bila najboljša Finn Haagen Krogh in Petter Northug. Slabih šest sekund sta zaostala Aleksej Petuhov in Nikita Krijukov, le devet stotink več pa Dietmar Nöckler in Federico Pellegrino.

Nemčija na vrhu prvič po Oberstdorfu 1987
Nordijski kombinatorci so tekmovali na ekipni tekmi. Zmagali so Nemci Tino Edelmann, Fabian Riessle, Johannes Rydzek in Eric Frenzel, ki so vodili že po skakalnem delu. Pred tekom na 4 x 5 km so si priborili štiri sekunde prednosti pred Japonsko in 14 sekund pred Francijo. Na koncu so si srebro pritekli Norvežani, ki so za Nemci zaostali 23 sekund (po skokih so zaostajali pet sekund več), Francozi pa so zadržali tretje mesto (+39,6). Japonci so nazadovali na šesto. Slovenija ni nastopila.
Nemčija se na SP-jih veseli prve zlate kolajne po 28 letih oziroma Oberstdorfu 1987. Rydzek ima v Falunu že dve zlati medalji, saj je bil najboljši že na posamični tekmi.