Maiken Caspersen Falla in Heidi Weng (v sredini) sta pritekli zlato medaljo Norveški. Foto: EPA

Osmo mesto je lep rezultat, glede na to, da je to svetovno prvenstvo. Na tekmah svetovnega pokala nama je šlo v redu in morda smo zato pričakovali malo več, a letos ni bilo veliko klasičnih sprintov, niti ni bilo veliko priložnosti, da bi na tej tehniki delali. V teh pogojih in na tej težki progi je to danes lep rezultat, lahko pa zase povem, da nisem imela ravno najboljšega dne, a sem se potrudila po svojih najboljših močeh.

Katja Višnar
Sergej Ustjugov in Nikita Krijukov
Sergej Ustjugov in Nikita Krijukov sta osvojila zlato medaljo. Foto: EPA
false
Nemci so pričakovano vodili že po skokih in so tek na 4 x 5 km začeli 44 sekund pred Japonsko in Francijo. Četverica je prepričljivo svojo nalogo opravila tudi v teku in tako je Rydzek na stadion prišel z visoko dvignjeno nemško zastavo. Foto: EPA
Lampičeva in Višnarjeva na SP-ju le do osmega mesta

Rusinji Julija Belorukova in Natalija Matvejeva sta zaostali pet sekund, v napetem boju s Švedsko pa sta bron osvojili Američanki Sadie Bjornsen in Jessica Diggins.

Anamarija Lampič in Katja Višnar sta z zaostankom dobrih 48 sekund zasedli osmo mesto, kar je nekoliko manj od želja. V slovenskem taboru so pričakovali, da se bosta bolj približali petemu mestu, ki je do zdaj najboljša slovenska uvrstitev na svetovnih prvenstvih v tej disciplini. Slovenki sta v finalu prehiteli Poljsko in Italijo, poleg dobitnic odličij pa so ju prehitele še Švedska, Finska, Nemčija in Švica.

Ekipni šprint na prvenstvih prirejajo od leta 2005, Norvežanke so v Lahtiju osvojile tretji naslov, Falla pa je na tem prvenstvu postala prva tekmovalka z dvema zlatima kolajnama, saj je zmagala tudi v šprintu posameznic.

Šimenc in Lampič 13.
Zmagovalca v moški konkurenci sta Rusa Sergej Ustjugov in Nikita Krijukov. Rusa sta izkoristila napako Finca Iiva Niskanena in Norvežana Emila Iversena, ki sta se v boju za zmago v zadnjem zavoju zapletla v padec.

"Na tem prvenstvu imam neverjetno srečo. Potem ko sem v skiatlonu prišel do zlata po padcu Martina Johnsruda Sundbyja, se mi je sreča nasmehnila še drugič," se je na cilju smejalo Ustjugovu.

Srebro sta na koncu osvojila Italijana Dietmar Nöckler in Federico Pellegrino, Finca Livo Niskanen in Sami Jauhojaervi pa sta se le dokopala do brona.

Miha Šimenc in Janez Lampič sta izpadla v polfinalu, na koncu sta zasedla 13. mesto.

Nemški nordijski kombinatorci do novega slavja
Nemški nordijski kombinatorci so po slavju na posamični tekmi slavili tudi na ekipni tekmi. Björn Kircheisen, Fabian Riessle, Eric Frenzel in Johannes Rydzek so prepričljivo ubranili zlato odličje na preizkušnji, v kateri so po skokih tekli v štafeti 4 x 5 km. Druga je bila Norveška (+41,7), tretja pa Avstrija (1:03,7).

Slovenija ima na SP-ju le dva kombinatorca in je tako ni bilo na ekipni tekmi.