Peter Prevc je v finalu napredoval s 15. na 11. mesto. Foto: Reuters
Le Peter Prevc v finalu na mali skakalnici
Pogovor s Petrom Prevcem
Nastop zadnjih štirih skakalcev v finalu
Finalni skok Petra Prevca

Svetovni prvak je postal Stefan Kraft, ki je vodil že po prvi seriji. Srebro je osvojil Nemec Andreas Wellinger, bron pa njegov rojak Marcus Eisenbichler.
Sanje o vrhunski slovenski uvrstitvi so se hitro razblinile. Peter Prevc, ki je bil na treningih med najboljšimi, je v prvo skočil le 92,5 metra in bil na 15. mestu, devet točk za tretjim mestom in 14 točk za Kraftom. V finalu je pristal pri 95 metrih in napredoval za štiri stopničke. Lanski zmagovalec svetovnega pokala razočaranja ni skrival.

P. Prevc: Vse skupaj se je sesulo
"Če čez 10 let pogledaš, kateri si bil na svetovnem prvenstvu, je popolnoma vseeno, ali sta dve enici (11.) ali številki ena in pet (15.). Ni mi uspelo, kot sem sposoben. Nekako je bila tekma odsev celotne sezone. Na treningih je še nekako šlo, ko je prišla tekma, pa se skoki niso sestavili. Namesto da bi se v mozaik še kakšen kamenček dodal, se je vse skupaj sesulo. Ne vem, nisem zadovoljen," je povedal Peter Prevc.

Po prvi seriji je s skokom 99,5 metra vodil Kraft, ki si je nabral štiri točke prednosti pred Andreasom Wellingerjem. Tretji je bil Michael Hayböck, četrti pa Kamil Stoch. Drugega in sedmega so ločile le tri točke, kar je obetalo pravo dramo v finalu.
In res je bila. Z daljavo dneva 100,5 metra se je na stopničke izstrelil Eisenbichler, stotico pa je dosegel tudi Wellinger. Kraft je zdržal pritisk in 98 metrov je pomenilo, da je "požlahtil" bron s prejšnjega svetovnega prvenstva. Poraženci tekme so Poljaki, ki so imeli tri med osmerico, a nobenega na zmagovalnem odru. Vodilni v svetovnem pokalu Stoch je bil četrti, za medaljo pa je zaostal za 1,1 točke.
Šesti naslov Avstrijcev na srednji napravi
V avstrijskem taboru so na srednji skakalnici slavili dvajseto odličje, šesto zlato. Pred Kraftom, ki je slavil svoj prvi posamični članski naslov, so prvaki postali Toni Innauer (1980), Armin Kogler (1982), sedaj prvi trener reprezentance Heinz Kuttin (1991), Wolfgang Loitzl (2009) in Thomas Morgenstern (2011).
Preostali Slovenci so v prvi seriji nastopili podobno kot na treningih in kvalifikacijah v preteklih dveh dneh. To je pomenilo, da se niso uvrstili med najboljšo trideseterico. Jernej Damjan je zasedel 32. mesto (88 m), Domen Prevc 34. (89 m) in Cene Prevc 43. mesto (86 m). To je bil najslabši nastop slovenske vrste v tej sezoni.

V poskusni seriji je bil od Slovencev najdaljši Peter Prevc, ki je pristal pri 96,5 m. Imel je tretjo oceno. Boljša sta bila le Andreas Wellinger (98,5 m) in Maciej Kot (97,0 m). Preostali Slovenci so bili v ozadju. Damjan je bil 34., Cene Prevc 40., Domen Prevc pa zadnji, 49.

Končni vrstni red:       daljave  točke