Gabriela Koukalova je prekrižala načrte favorizirani Nemki Lauri Dahlmeier, ki je imela bučno podporo domačih navijačev, a jo je Čehinja premagala za štiri sekunde. Foto: Reuters
Teja Gregorin je bila kljub trem zgrešenim strelom zadovoljna s svojim nastopom. Foto: BoBo
Še vedno odmeva besedni spopad med Fourcadom in Rusi
Biatlon: Koukalova nasmejala novinarje

Koukalova, lani zmagovalka skupnega seštevka svetovnega pokala, je prvič postala svetovna prvakinja. Najhitrejša je bila na vseh vmesnih časih. Srebrno medaljo je s štirimi sekundami zaostanka osvojila Nemka Laura Dahlmeier, tretja pa je bila Francozinja Anais Chevalier. V sončnem vremenu je bilo treba biti za uvrstitev med najboljše brezhiben na strelišču.

Teja Gregorin, ki je s številko 100 nastopila predzadnja, je odlično tekla (deveti čas), a je morala trikrat v kazenski krog in je končala na 30. mestu.

"Kljub trem zgrešenim strelom sem dobre volje, saj sem se (po tekmi mešanih štafet) že ustrašila, kaj se dogaja. Danes je bila druga zgodba. Veseli me, da še vedno dobro tečem, za boljši rezultat pa bo treba dober tek združiti še z dobrim streljanjem, ki je bilo danes spet v slogu celotne sezone," je za TV Slovenija povedala najboljša slovenska biatlonka.

Urška Poje (79.) in Anja Eržen (82.) se nista prebili na nedeljsko zasledovalno tekmo.

Ruska biatlonka Jekaterina Glazirina ni smela nastopiti, potem ko jo je Mednarodna biatlonska zveza suspendirala zaradi suma jemanja prepovedanih poživil. Za suspenz 29-letne Glazirine so se odločili na osnovi informacij decembrskega McLarnovega poročila, ki omenja 31 dopingiranih ruskih biatloncev.

Šprint 7,5 km (Ž):                   *
 1. G. KOUKALOVA      ČEŠ   19:12,6 (0)