Tina Maze je bila v cilju finalne vožnje obupana. Po tekmi ni želela dajati izjav. Zdaj bo treba čim prej pozabiti najslabši izid sezone in se pripraviti na sobotni slalom, po katerem bi spet lahko prevzela vodstvo v skupnem seštevku. Foto: Reuters
Anna Fenninger je slavila 13. zmago kariere v svetovnem pokalu. V veleslalomu ima deset zmag, od tega tri v tej sezoni. Foto: Reuters
Tina Maze
Mazejeva je na prvi progi zaostala več kot sekundo za Anno Fenninger in bila šesta, toda nihče ni slutil, da bo v finalu izgubila 14 mest in tekmo končala na 20. mestu. Foto: Reuters
Mazejeva izgubila skupno vodstvo
Tina Maze v finalu Areja močno nazadovala
Mazejevi se veleslalom ni posrečil
Nastopa Anne Fenninger in TIne Maze na prvi progi

20. mesto je najslabši izid sezone in hud udarec v boju za veliki kristalni globus, v katerem si ob tako izjemni Anni Fenninger ne bi smela privoščiti nobene napake. Do konca sezone je še pet tekem, Fenningerjeva pa ima 45 točk prednosti.

Lep uspeh Ane Drev
Najboljša Slovenka na severu Evrope je bila danes Ana Drev, ki je v finalu z 19. napredovala na enajsto mesto. To je njena najboljša uvrstitev sezone, s katero si je priborila tudi nastop v finalu svetovnega pokala v Meribelu. Točke, svoje pete v karieri, je z 22. mestom osvojila še Katarina Lavtar. Na stopničkah za zmagovalke je bila avstrijsko-italijanska kombinacija. Drugo mesto je z odlično drugo predstavo osvojilo Nadia Fanchini, tretja pa je Avstrijka Eva Maria Brem.

Po prvi vožnji vodile tri Avstrijke
Svetovna veleslalomska prvakinja je vodila že po prvi vožnji, čeprav je zgornji del odpeljala negotovo. "Prvih nekaj vrat sem šla preveč naravnost, potem sem bila pri dveh zavojih še na notranji smučki. Mislila sem, da imam že sekundo zaostanka." Pri prvem vmesnem času je imela Fenningerjeva v resnici 30 stotink zaostanka za Kathrin Zettel, v cilju pa kar pol sekunde prednosti. Avstrijsko prevlado je na tretjem mestu zaokrožila Eva Maria Brem. Tina Maze, ki je od elitne sedmerice štartala zadnja, je zaostala sekundo in 12 stotink in si je z Američanko Mikaelo Shiffrin, ki se je danes poslovila od najstniških let, delila šesto mesto.

Na potezi je spet Tina Maze
Izhodišče je bilo kar solidno, toda v finalu je na mehki podlagi, ki seveda ni bila po njenem okusu, na postavitvi svojega trenerja Valeria Ghirarda smučala preveč na silo in premalo z občutkom. Ko se je v cilju izpisala številka 15, kar ni mogla verjeti svojim očem. Zdaj bo ključno, da jo bo poraz okrepil in ne uničil, saj mora že v soboto na štart slaloma, kjer bi morala v teoriji Fenningerjevi spet prevzeti majico vodilne. Kako bi bilo treba smučati v teh razmerah, je pokazala Nadia Fanchini, ki je nastopila takoj za Mazejevo in se povzpela na drugo mesto. Anna Fenninger je svojo nalogo opravila suvereno in si deseto veleslalomsko zmago kariere priborila z naskokom 71 stotink.

Mazejeva na slalomu s številko pet
Na sobotnem slalomu Fenningerjeva ne bo nastopila. Mazejeva bo imela štartno številko pet. Prva vožnja se bo začela ob 10.30, druga pa ob 13.30. Prenos na TVS 2 in na MMC-ju.