Bronasta olimpijka Vesna Fabjan je zadnji odmevnejši dosežek dosegla prav v Davosu, kjer je bila lani osma, potem pa se je začela kalvarija z zdravjem ... Foto: Reuters

Vesna Fabjan in Alenka Čebašek sta tekli v isti skupini. Fabjanova, ki je imela v lanski sezoni veliko težav z zdravjem, je bila tretja, zaostala je za Jessico Diggins in Stino Nilsson. Čebaškova, ki je bila v dopoldanskih kvalifikacijah od Slovenk najhitrejša (imela je 10. čas), je osvojila šesto mesto.

V naslednji četrtfinalni skupini je nastopila Nika Razingar in bila tretja. Norvežanki Astrid Uhrenholdt Jacobsen in Kathrine Rolster Harsem sta bili premočni in sta se zanesljivo neposredno uvrstili v polfinale. Na koncu je Fabjanova osvojila 15. mesto, Razingerjeva 16., Čebaškova 26., Einfaltova pa je bila 49.

Zmagala je Švedinja Stina Nilsson (2:39,27), ki je v finalu premagala Norvežanko Maiken Caspersen Fallo (+0,15) in njeno rojakinjo Ingvild Flugstad Oestberg (+0,84).

Pellegrino zmagal v moški konkurenci
Pri moških je imela Slovenija v kvalifikacijah enega predstavnika. Miha Šimenc je zasedel 40. mesto med 92 tekmovalci. Uvrstitev med najboljših 30 je zgrešil za sekundo in deset stotink. Zmagal je Italijan Federico Pellegrino, drugo mesto je osvojil Francoz Baptiste Gros, tretji je bil Norvežan Sondre Turvoll Fossli.