20-letni Vrhničan Štefan Hadalin je osvojil tretjo medaljo na mladinskih svetovnih prvenstvih, lani je bil srebrn v kombinaciji in superveleslalomu. Foto: MMC RTV SLO

Štefan Hadalin je postal novi mladinski svetovni prvak v smučarski kombinaciji, pri čemer je suvereno opravil z vso konkurenco. Vodil je že po smukaškem delu, v slalomu pa je prednost še povečal na skoraj sekundo pred vsemi.

Srebrni Norvežan Marcus Monsen je zaostal 94 stotink, bronasti Hrvat Istok Rodeš pa že sekundo in 33 stotink. Drugi Slovenec Miha Hrobat je z zaostankom 1,94 osvojil šesto mesto.

S prvim časom slaloma do brona
Pri dekletih je na olimpijski progi Rosa Hutor zablestela Saša Brezovnik, ki je z najhitrejšim slalomom s 14. mesta prišla vse do brona. Na koncu je Brezovnikova zaostala za 1,33 sekunde za zlato Švicarko Aline Danioth, vmes pa je srebro osvojila Nemka Katrin Hirtl-Stanggasinger (+0,91). 20-letna Celjanka je osvojila prvo medaljo na MSP-jih.

Po hitrih disciplinah in kombinaciji zdaj v Rosa Hutorju nad Sočijem sledijo še tekme v tehničnih disciplinah.