51. pokal Vitranc se je končal z zmago Šveda Andreja Myhrerja, ki je imel najboljši čas obeh voženj. Drugi je bil Cristian Deville in tretji Alexis Pinturault. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj
Mitja Valenčič
Mitja Valenčič je pred domačimi navijači skoraj ponovil lanski uspeh, ko je bil šesti. Če ne bi v strmini naredil nekaj napak, bi morda celo lahko prvič v karieri na tekmah svetovnega pokala prišel na stopničke. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj
Žan Kranjec
Žan Kranjec, ki je z mladinskega svetovnega prvenstva prinesel tri medalje, je pred MMC-jevim fotografom "zajel" količek in odstopil. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj
Kaj hočem, več se ni dalo, je morda hotel v cilju gledalcem sporočiti Mitja Valenčič. Ob prihodu v cilj finalne vožnje je bil četrti, toda nato je bilo kar nekaj tekmovalcev počasnejših in s končnim 8. mestom je lahko zadovoljen. V slalomskem seštevku je spet med 15. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj
Marcel Hirscher
Marcel Hirscher ni končal prve vožnje in je zapravil priložnost, da prevzame vodstvo v skupnem in slalomskem seštevku svetovnega pokala. Foto: Reuters
Pinturault si bo zapomnil Kranjsko Goro

V finalu je najprej tekmece izzval Alexis Pinturault, ki se je s 14. mesta prvič na slalomih svetovnega pokala prebil na zmagovalni oder (3.). Podoben dosežek mu je uspel na lanskem vitranškem veleslalomu. Tokrat je vodil do nastopa drugouvrščenega po prvi vožnji Cristiana Devilla, ki je bil od Francoza devet stotink hitrejši.

Tretja zmaga kariere in prva sezone
Okrog 4.000 gledalcev je čakalo le še na nastop Andreja Myhrerja, ki je imel po prvi vožnji 26 stotink prednosti pred Devillom. Do zadnjega vmesnega časa je izgubil nekaj prednosti, toda v spodnjem delu strmine je smučal odlično (video njegovega nastopa si lahko ogledate na desni strani novice), tako da je imel v cilju 49 stotink naskoka in je dočakal prvo zmago sezone, tretjo kariere. Švedski smučarji so na uspeh v Kranjski Gori čakali od leta 1992, ko je slavil Thomas Fogdoe.

Kosteliću le 15 točk
Vodilni slalomist zime Ivica Kostelić, ki se je v Kranjski Gori po poškodbi vrnil v karavano, je osvojil 16. mesto in s 15 točkami ni bistveno povečal naskoka v slalomskem seštevku pred Marcelom Hirscherjem, ki je odstopil na prvi progi. Razlika je zdaj 50 točk, tako da bo odločal finale v Schladmingu.

Valenčič na strmini izgubil ritem
Mitja Valenčič, ki je na Vitrancu prvič tekmoval že pred 15 leti, je v finalu pridobil štiri mesta: "Malo sem razočaran z vožnjo v strmini. Na vrhu sem napadal, dober občutek sem imel, na strmini pa sem dvakrat malce zdrsnil in tudi izgubil nekaj ritma, tako da sem se bolj mučil do cilja," je povedal Valenčič po finalnem nastopu.

Proga kljub odjugi v dobrem stanju
V prvi vožnji sta drug za drugim odstopila lanski zmagovalec Mario Matt in kandidat za veliki globus Marcel Hirscher. Valenčič je s številko 21 dobro smučal (12. mesto), saj ga pozneje noben tekmovalec ni prehitel. "Imel sem nekaj težav na ogrevanju in nisem imel najboljših občutkov. Na tem terenu smo veliko trenirali letos, toda razmere so bile drugačne, ni bilo tako trdo. Proga je v zelo dobrem stanju, posebej v spodnjem delu, kjer je bilo tako, kot bi imel številko ena."

Slovenci drug za drugim s proge
Matic Skube se z 41. mestom ni uvrstil v finale. Zmanjkalo mu je 76 stotink. Patrick Jazbec, Miha Kürner, Žan Kranjec in Mišel Žerak so odstopili. V skupnem seštevku svetovnega pokala ima Beat Feuz še naprej 45 točk prednosti pred Hirscherjem, ki priznava, da je Švicar izraziti favorit za skupno zmago.