Tina Maze je prvi nastop opravila z odliko, na drugi progi pa je proti Anni Fenninger izgubila sekundo in pol. Foto: EPA
Na oder za zmagovalke so v Areju stopile štiri smučarke, na najvišji stopnički pa je stala Anna Fenninger. Foto: EPA
Tina Maze
V skupnem seštevku je Mazejeva četrta, a je pred njo še Tina Weirather, ki zaradi poškodbe letos ne bo več tekmovala, za Črnjanko pa le tri točke zaostaja Lara Gut. Foto: EPA
Jessica Lindell Vikarby
Švedinja Jessica Lindell Vikarby je ubranila rdečo majico vodilne v veleslalomskem seštevku. Foto: EPA
Mazejeva v drugi vožnji veliko izgubila
Mazejeva po vodstvu v drugo padla na 5. Mesto
Druga vožnja Tine Maze
Tina Maze z najboljšim izhodiščem

Zmagala je Anna Fenninger.

Črnjanka, olimpijska veleslalomska prvakinja, je zapravila veliko priložnost tako v skupni razvrstitvi svetovnega pokala kot tudi v veleslalomskem seštevku, saj je imela v prvi vožnji pred konkurenco 47 stotink naskoka. Ob tem je Maria Höfl-Riesch, ki vodi v svetovnem pokalu, v drugi vožnji naredila precej napak in je končala šele na 21. mestu.

V drugi vožnji Mazejeva šele s 25. časom
Po dobri prvi vožnji je Mazejeva v drugo začela zelo previdno, večjih napak ni naredila, a že v zgornjem delu je zapravila 55 stotink proti zmagovalki. Na koncu je za prvim mestom zaostala za 64 stotink. Najboljša slovenska smučarka je v drugi vožnji postavila šele 25. čas.

"V drugi vožnji je Tina smučala slabo, zadržano. Ne vem, kaj se ji je zgodilo, saj sem jo komaj videl v cilju," je za STA povedal vodja ekipe Tine Maze, Andrea Massi, ter dodal: "Absolutno je prava. Danes je bila z naskokom v ospredju v prvi vožnji, drugo vožnjo je slabo interpretirala, kar se ji včasih zgodi. Bolje, da se je to zgodilo v Aareju kot pa v Sočiju. Treba je vzeti stvari tudi pozitivno, imeti dovolj energije za jutrišnji veleslalom in posebej sobotni slalom. Priložnost za odmeven rezultat je bila velika po napaki Fanchinijeve in 21. mestu Marie Höfl-Riesch, ampak je nismo izkoristili."

Fenningerjeva 2. v veleslalomu in svetovnem pokalu
V svetovnem pokalu je Mazejeva četrta, za vodilno Nemko pa zaostaja za 259 točk. Do konca svetovnega pokala je še šest tekem. Anna Fenninger zaostaja le še 67 točk. Avstrijka je druga tudi že v boju za mali kristalni globus, kjer ima Jessica Lindell-Vikarby 54 točk prednosti, do konca pa sta še dva veleslaloma. Mazejeva je deveta in zaostaja 188 točk.

Popoln napad je uspel Fenningerjevi, ki je v drugo smučala izjemno. Bila je zelo hitra in nadomestila zaostanek, ki si ga je privozila v prvi vožnji, ko je zasedala sedmo mesto, za Mazejevo pa je zaostajala za 88 stotink. Fenningerjeva je zmagala šestič v karieri, petič v veleslalomu in drugič letos, saj je bila najboljša že v Lienzu konec lanskega koledarskega leta.

Marmottanova in Bremova prvič na stopničkah
21 stotink je zaostala Francozinja Anemon Marmottan, ki je napredovala na osmo mesto in se prvič zavihtela na oder za zmagovalke, s tretjim mestom ter prvo uvrstitvijo na stopničke pa je presenetila Avstrijka Eva-Maria Brem, ki si je najnižjo stopničko odra za zmagovalke delila s Švicarko Laro Gut. Bremova je bila po polovici preizkušnje šele 12., v drugo pa je postavila najhitrejši čas.

Druge Slovenke so ostale brez točk. Tina Robnik je odstopila, Katarina Lavtar je bila 34., Ilka Štuhec pa šele 51. V Areju bo jutri še en veleslalom, v soboto pa slalom. Naslednji teden bodo alpske smučarke sezono sklenile v Lenzerheideju.