Felix Neurether je v finalu tvegal vse in uspel. Ponovil je wengensko zmago iz leta 2013. Takrat je za 21 stotink premagal drugouvrščenega Marcela Hirscherja, tokrat za 20 stotink Italijana Stefana Grossa. Foto: Reuters
Mattias Hargin
Mattias Hargin je bil po polovici preizkušnje v najboljšem položaju, vendar je v finalu naredil preveč napak in nazadoval na šesto mesto. Foto: Reuters
Neureuther drugič dobil wengensko klasiko
Finalna vožnja Felixa Neureutherja v Wengnu

Neureuther, slavil je deveto slalomsko zmago kariere v svetovnem pokalu, je bil po prvi vožnji peti, v finalu pa mu je v sneženju in na načeti progi uspela skorajda brezhibna vožnja, čeprav od lanske nesreče tik pred olimpijskimi igrami na levo oko vidi veliko slabše: "Vedel sem, da moram smučati na polno, in res mi je sijajno uspelo."

Hargin brez krstne zmage
Drugi je bil z 20 stotinkami zaostanka Italijan Stefano Gross (zmagovalec prejšnjega slaloma v Adelbodnu), tretji pa Norvežan Henrik Kristoffersen. Po prvi vožnji je vodil Mattias Hargin, ki pa je imel le 26. čas finala, nazadoval na šesto mesto in ostal brez prve zmage med elito.

Polom Avstrijcev
Najboljši smučar letošnje sezone Marcel Hirscher je odstopil na prvi progi. Po odličnih vmesnih časih je zajel kol in prvič to sezono ostal brez uvrstitve. Avstrijci so bili povsem poraženi, saj se je prvič v zgodovini slalomov v Wengnu zgodilo, da nikogar ni bilo med deset. Še najboljši, trinajsti, je bil Reinfried Herbst. Olimpijski prvak Mario Matt je prvič to sezono "videl cilj" in osvojil 19. mesto.

Slovenski slalom še vedno brez točk
35 let po zmagi Bojana Križaja, prvi slovenski v svetovnem pokalu, Wengen za Slovence ni bil srečno prizorišče in niti na šestem slalomu sezone nihče ni osvojil točk. Matic Skube je po veliki napaki zaostal osem sekund, najmlajši na štartni listi Štefan Hadalin pa je na zelo načeti progi z dobrimi petimi sekundami zasedel 41. mesto.

V nedeljo najdaljši smuk na svetu
Odločitev organizatorjev, da smuk za pokal Lauberhorn izpeljejo v nedeljo, slalomiste pa na štart postavijo v soboto, se je izkazala za pravilno, saj je v osrčju švicarskih Alp snežilo, za nedeljo pa je napoved lepša, tako da najdaljši smuk na svetu ni ogrožen. Štart ob 13.00.