Komaj 17-letna Sara Takanaši je v velikem slogu dobila zadnjo tekmo sezone v Planici in se ponosno nastavljala fotografskim objektivom z osvojenim velikim kristalnim globusom. Foto: BoBo
Sara Takanaši
Takanašijeva je v svetovnem pokalu dobila kar 15 od 18 tekem, v skupnem seštevku je osvojila 1.720 točk. Drugouvrščena Vogtova jih je zbrala več kot polovico manj (806). Foto: EPA
Maja Vtič
Maja Vtič je bila po prvi seriji četrta, na koncu je osvojila šesto mesto. Foto: BoBo
Primož Peterka
Konec sezone v smučarskih skokih v Planici si je z zanimanjem ogledal tudi nekdanji skakalni as Primož Peterka. Foto: Aleš Fevžer
Takanašijeva spet na vrhu, Vtičeva šesta
Sara Takanaši - fenomen ženskega smučarskega skakanja

Takanašijeva je tako dobila še 15. od 18 tekem letošnje sezone. Neverjetna Japonka je bila enostavno predobra za svoje tekmice, pred najbližjo zasledovalko, rojakinjo Juki Ito, je imela na koncu kar 26,7 točke prednosti. Najboljša slovenska skakalka Maja Vtič je v finalu malenkost pokvarila uvrstitev, izgubila je dve mesti in bila na koncu šesta.

Vogtova predčasno končala sezono
Nemška smučarska skakalka Carina Vogt ne bo nastopila na letošnjem sklepnem dogodku sezone v Planici. Nosilka zlatega odličja na letošnjih olimpijskih igrah v Sočiju ima že od mladosti težave s kolenom, v prihodnjih dneh pa bo odšla na operacijo, je v pogovoru za televizijsko hišo ZDF dejal nemški reprezentančni trener Andreas Bauer. Vogtova bo po operaciji kolena od dva do tri mesece ne bo mogla trenirati.

Največji podvig je v drugi seriji uspel Norvežanki Line Jahr, ki je bila po prvi seriji deseta, z odličnim drugim skokom pa se je na koncu uvrstila tik pod oder za zmagovalke. Med najboljših 30 se je sicer uvrstilo še pet Slovenk: Katja Požun je bila 11., Urša Bogataj 17., Eva Logar 18., Špela Rogelj 19., Anja Javoršek pa 29.

Takanašijeva v prvi seriji kar 135 m!
Takanašijeva se je izkazala predvsem v prvi seriji, saj je zgolj za 2,5 m zgrešila takratni rekord skakalnice Nemca Severina Freunda! 17-letna skakalka, ki je v Sočiju ostala brez olimpijskega odličja, je pristala pri 135 m in je z veliko prednostjo prevzela vodstvo. Drugo mesto je osvojila njena rojakinja Juki Ito (128,5 m), tretje Francozinja Julia Clair (131,5 m). Najboljša Slovenka je bila Maja Vtič, ki je s skokom, dolgim 125 m, prvo serijo končala na 4. mestu. Vtičeva je imela v zraku sicer nekaj težav, a jih je odlično rešila. V finale so se uvrstile vse varovanke Jožeta Berčiča: Požunova je bila 15., Bogatajeva 16., Rogljeva 19., Logarjeva 22. in Javorškova 29.