Žan Košir bo izjemno sezono s svojimi navijači proslavil v nedeljo dopoldne na Krvavcu. Program se bo začel ob 10.00. Foto: EPA

Tržičan si je tretji globus v sezoni zagotovil z zmago v osmini finala, ko je ugnal Italijana Mirka Felicettija. Košir je nato v četrtfinalu izpadel proti Rusu Konstantinu Šipilovu, a to ni pokvarilo njegovega razpoloženja. V četrtfinalu je izpadel tudi Rok Marguč, ki ga je izločil Avstrijec Benjamin Karl.

Mastnak za las brez finala
Za las se v izločilne boje ni uspelo uvrstiti Timu Mastnaku, ki se je uvrstil na 17. mesto, za 16. je zaostal le štiri stotinke sekunde. Jure Hafner je bil 22., Rok Flander 26., Jernej Demšar pa je pristal na 34. mestu. Brez finala je spet ostala tudi Gloria Kotnik, dosegla je 32. čas.

Zmaga Fischnallerju in Engelijevi
Zmage na prizorišču v osrednji Nemčiji se je veselil Italijan Roland Fischnaller, drugi je bil Karl, tretji pa Šipilov. V ženski konkurenci je slavila Norvežanka Hilde-Katrine Engeli pred Nemko Selino Jörg in Poljakinjo Weroniko Bielo.