Tina Maze je na letošnjih superveleslalomih po vrsti dosegla 4., 2. in 1. mesto, najhitrejša pa je bila tudi na superveleslalomski vožnji, ki je v St. Moritzu štela za superkombinacijo. Foto: Reuters

"Danes je bila težka tekma in Mazejeva ni mogla narediti več, kot ji je uspelo. Včeraj je bila malo bolna in se ni dobro počutila, zato je njen današnji uspeh še več vreden. Nadaljevali bomo v tem ritmu do svetovnega prvenstva, se skušali v kratkem premoru nanj čim bolje pripraviti, nato pa zdržati do finala letošnje zime.

Andrea Massi
Viktoria Rebensburg
Lindsey Vonn
Lindsey Vonn je izgubila vodstvo v superveleslalomskem seštevku. Foto: Reuters
Mazejeva v zahtevnih razmerah smučala odlično
Mazejeva tretja v Cortini

Na progi so vladale izjemno težke razmere. Sneg je močno naletaval, vidljivost je bila slaba, črte, ki so označevale progo, so bile že po nekaj tekmovalkah skoraj nevidne. Smučarke so imele veliko težav z daljšimi zavoji, zelo hitro so nastop končale Dominique Gisin, Marion Rolland in Elena Curtoni.

Rebensburgova najhitrejša
Najboljše razmere so bile na začetku, ko so se proti cilju spustile prve tri tekmovalke, Španka Carolina Ruiz Castillo ter Avstrijki Regina Sterz in Nicole Schmidhofer. Te tekmovalke so tudi dolgo ostale pri vrhu, 'presekala' jih je šele Nemka Viktoria Rebensburg, ki je smučala izjemno in je ob prihodu v cilj takrat vodilno Schmidhoferjevo ugnala za 33 stotink sekunde.

Tina Maze vodi v superveleslalomskem seštevku
Mazejeva, ki je pred tednom dni dobila superveleslalom v St. Antonu in postala šele šesta smučarka, ki ji je uspelo zmagati v vseh disciplinah alpskega smučanja, je kljub težkim razmeram vknjižila zelo dober nastop. Na koncu je osvojila tretje mesto, za drugouvrščeno Schmidhoferjevo je zaostala zgolj za stotinko sekunde. Njena tekmica, Američanka Lindsey Vonn, se je odrezala slabše, osvojila je 7. mesto, s čimer je izgubila vodstvo v superveleslalomskem seštevku po štirih tekmah. Vodstvo je prevzela Mazejeva, ki ima zdaj štiri točke naskoka pred Američanko.

Tekmo bosta zelo hitro pozabili tudi Anna Fenninger in Maria Höfl Riesch, ki se na progi nikakor nista znašli in sta osvojili 17. oziroma 19. mesto. Druga slovenska smučarka, Ilka Štuhec, je za Rebensburgovo zaostala za tri sekunde in devet stotink in ni osvojila novih točk.

Nadaljevali bodo v tem ritmu
"Danes je bila težka tekma in Mazejeva ni mogla narediti več, kot ji je uspelo. Včeraj je bila malo bolna in se ni dobro počutila, zato je njen današnji uspeh še več vreden. Nadaljevali bomo v tem ritmu do svetovnega prvenstva, se skušali v kratkem premoru nanj čim bolje pripraviti, nato pa zdržati do finala letošnje zime," je dejal Andrea Massi, vodja ekipe Tina Maze.

Končni vrstni red:
1. V. REBENSBURG NEM 1:16,45 2. N. SCHMIDHOFER AVT +0,33 3. T. MAZE SLO 0,34 4. C. RUIZ CASTILLO ŠPA 0,53 5. J. MANCUSO ZDA 0,69 6. L. SMITH ZDA 0,80 7. L. VONN ZDA 0,83 8. L. GUT ŠVI 0,87 9. M. MARCHAND-ARVIER AVT 1,04 10. F. AUFDENBLATTEN ŠVI 1,07 11. F. SUTER ŠVI 1,09 12. E. GÖRGL AVT 1,14 17. A. FENNINGER AVT 1,48 19. M. HÖFL-RIESCH NEM 1,71 ... 33. I. ŠTUHEC SLO 3,09 Odstop: Gisin, Rolland, E. Curtoni ...