Tina Maze je bila na dobri poti do zmage, a je povsem na koncu preširoko zapeljala v zavoj in izgubila nekaj dragocenih stotink sekunde. Na koncu je osvojila tretje mesto. Foto: Reuters

Že na začetku sem imela težave z odrivom na štartu, saj je tam, kjer zapičimo palice, zelo drselo in se nisem mogla dobro odriniti.

Tina Maze
Anna Fenninger
Anna Fenninger je z drugim mestom nekoliko zmanjšala zaostanek za Tino Maze v skupnem seštevku za veliki kristalni globus. Foto: EPA
Tina Maze tretja v superveleslalomu
Tina Maze po SVSL-ju v Val d'Iseru
SVSL: Nastop Tine Maze v Val d'Iseru

Črnjanka superveleslalomskega nastopa ni začela najbolje, ob merjenju prvega vmesnega časa je za vodilno Görglovo zaostajala za 45 stotink sekunde, kar je bil tedaj deveti čas. Na štartu je imela težave z odrivom.

Odpoved tekem na Semmeringu
Organizatorji tekem za svetovni pokal alpskih smučark so bili zaradi pomanjkanja snega primorani odpovedati tekmi veleslaloma in slaloma na Semmeringu, ki bi sicer morali biti na sporedu 28. in 29. decembra. Novo prizorišče odpovedanih tekem bo Innsbruck/Kühtai.

Potem pa je postajala iz metra v meter hitrejša, nadoknadila je štiri desetinke zaostanka, peljala je vodstvu naproti, a je povsem na koncu preširoko zapeljala v zavoj in ciljno črto prečkala kot tretja. Za vodilno Avstrijko je zaostala za 13 stotink sekunde.

"Že na začetku sem imela težave z odrivom na štartu, saj je tam, kjer zapičimo palice, zelo drselo in se nisem mogla dobro odriniti. Že tam sem po mojem izgubila precej, kar se je tudi videlo na času. Vseeno pa sem stopnjevala ritem in uživala. Proga je bila zares super," je dejala slovenska šampionka.

Do točk tudi Štuhec in Brodnik
S štartno številko 26 je kot druga Slovenka nastopila Ilka Štuhec, ki je po številnih odstopih (Vonn, Viktoria Rebensburg, Kajsa Kling, Fabienne Suter, Tina Weirather ... ) praktično na istem mestu, vozila precej previdno. Ob merjenju prvega vmesnega časa je zaostajala že dobro sekundo (+1,08), njen zaostanek se je ob drugem merjenju vmesnega časa povečal za 66 stotink, vztrajno se je večal, ob prihodu v cilj je za Görglovo zaostala točno za tri sekunde. Zasedla je tedaj zadnje, 19. mesto, na koncu je bila 27. Do točk se je dokopala tudi Vanja Brodnik, ki je osvojila 29. mesto (+3,47).

Postavitev na drugem superveleslalomu sezone je bila sicer zelo težavna, terjala je ogromno odstopov, tekme ni končalo kar 22 tekmovalk, torej več kot tretjina.