Olga Zajceva je bila edina, ki je brezhibno opravila z obema strelskima postankoma. Foto: Reuters
Teja Gregorin
Teji Gregorin ni veliko manjkalo, da bi se drugič v letošnji sezoni prebila med deseterico. Foto: MMC RTV SLO
Zajceva se je najbolje znašla v sneženju

Tretjo zmago v letošnji sezoni biatlonskega svetovnega pokala je (s številko 13) slavila Olga Zajceva, ki je bila edina tekmovalka brez zgrešenega strela. Tora Berger je morala dvakrat v kazenski krog in več od drugega mesta ni mogla izvleči, na oder za zmagovalke pa se je s kar tremi kazenskimi streli povzpela še vodilna v svetovnem pokalu Nemka Magdalena Neuner.

Gregorinovi je uvrstitev med najboljšo deseterico odnesel zadnji strel, ko tarče ni pokrila in je morala edinkrat v kazenski krog.

S številko 62 iz tretje startne skupine je občutila spremenljive razmere. V manj kot 20 minutah se je iz popolnoma sončnega vremena spremenilo v pravi snežni metež z močnimi sunki vetra

"Čudna tekma. Veter se je spreminjal, toda jaz sem dobro izkoristila razmere. Zadovoljna sem predvsem s strelskim nastopom."

Točke je osvojila še Andreja Mali za 33. mesto. Tudi Kamničanka je zgrešila le enkrat. Mlada Lili Drčar je bila 85. in se ni uvrstila na zasledovalno preizkušnjo.

V soboto se bodo na Moravskem v šprintu pomerili še moški, med nastopajočimi bo tudi pet Slovencev.

Šprint 7,5 km (Ž): *
1. O. ZAJCEVA RUS 23:08,1 (0) 2. T. BERGER NOR +25,5 (2) 3. M. NEUNER NEM 34,5 (3) 4. M. L. BRUNET FRA 40,8 (1) 5. O. VILUHINA RUS 1:00,9 (2) 6. E. GLAZIRINA RUS 1:08,6 (1) 7. W. NOWAKOWSKA POL 1:12,0 (1) 8. N. DUBAREZAVA BLR 1:22,1 (1) 9. M. EKHOLM ŠVE 1:22,3 (2) 10. D. DOMRAČEVA BLR 1:27,6 (5) ... 12. T. GREGORIN SLO 1:32,1 (1) 33. A. MALI SLO 2:44,2 (1) 85. L. DRČAR SLO 6:23,7 (3) * - zgrešeni streli/kazenski krogi