Martin Fourcade je še povečal prednost v skupnem seštevku svetovnega pokala. Foto: EPA
Gabriela Soukalova
Gabriela Soukalova se je utrdila v vodstvu skupnega seštevka svetovnega pokala. Foto: EPA
Fourcade in Soukalova slavila v Presque Islu

Boe je v sončnem, a zelo mrzlem vremenu (na zadnjem prizorišču tekem pred svetovnim prvenstvom je bilo minus 16 stopinj, tudi pihalo je) tekmo začel s skoraj pol minute prednosti pred Fourcadom. Norvežan je imel do zadnjega streljanja (kljub enemu zgrešenemu strelu na prvem postanku) vse pod nadzorom, toda stoje je zgrešil dvakrat in moral preteči dodatnih 300 metrov. Izkušeni Fourcade je to v celoti izkoristil, bil petkrat natančen in šel v zadnji krog z osmimi sekundami prednosti, ki jo je do cilja povišal na 25 sekund.

Bauer pridobil šest mest
Klemen Bauer je na vsakem strelskem postanku zgrešil po enkrat in je za šest mest izboljšal uvrstitev s šprinta ter osvojil 26. mesto. Rok Tršan je na 41. mestu podobno kot včeraj le za sekundo zgrešil prvo točko za svetovni pokal. Usodnih je bilo kar sedem zgrešenih strelov. Miha Dovžan je končal na 50. mestu. Na sobotni tekmi štafet Slovenije ne bo na štartu.

Andreja Mali do prvih točk sezone
Na ženski zasledovalni tekmi je Gabriela Soukalova, zmagovalka šprinta, kljub trem zgrešenim strelom spet zmagala in še povečala prednost v skupnem seštevku svetovnega pokala. Druga je bila s 34 sekundami zaostanka Finka Kaisa Mäkäräinen, ki je morala prav tako trikrat v kazenski krog. Teja Gregorin je izgubila petnajst mest in s petimi zgrešenimi streli osvojila 36. mesto. Prvič v sezoni je točke osvojila Andreja Mali, bila je 39. Z dvema zgrešenima streloma je bila Kamničanka med natančnejšimi na današnji tekmi.