Teja Gregorin je imela to sezono obilo težav, a na koncu dokazuje, da je še vedno v svetovnem vrhu, kar je dober obet pred olimpijsko sezono. Foto: BoBo
Mari Laukkanen
Mari Laukkanen je zmagala drugič v dveh dneh. Foto: EPA

29-letna finska biatlonka Mari Laukkanen, ki je na petkovem šprintu zmagala prvič v karieri v svetovnem pokalu, je bila spet najboljša. Druga je bila Čehinja Gabriela Koukalova, četrta po šprintu, ki je na koncu zaostala 26 sekund.

Tako kot na petkovem šprintu, na katerem je osvojila osmo mesto, je bila najboljša slovenska biatlonka zelo natančna na strelišču, saj je zgrešila le enkrat – pri drugem streljanju (leže). Z zadnjega strelskega postanka je šla osma, sledil pa je odličen finiš, ki bi ji skoraj prinesel stopničke, a je bila Francozinja Justine Braisaz vendarle premočna.

"Poskušala sem biti čim bolj zbrana na strelišču, kar mi je znova uspelo. Mogoče je bilo streljanje malce počasnejše od preostalih tekmovalk, ampak to je trenutno recept za zadete strele, ker če bi streljala hitreje, bi šli streli verjetno mimo. V zadnji krog sem šla na polno, ker sem vedela, da edino to lahko prinese še tisto tretje mesto. Ampak tekmovalke, ki so bile pred mano, so preprosto tako dobro pripravljene, da danes do tretjega mesto ni šlo. Prvič med rožami letos razen na svetovnem prvenstvu, tako da sem zelo vesela tega nastopa in se že veselim jutrišnjega skupinskega štarta," je povedala Teja Gregorin.

Mali kristalni globus v tej disciplini je osvojila Nemka Laura Dahlmeier, ki se je danes z 31. prebila na 9. mesto.

Med biatlonci je bil najboljši Rus Anton Šipulin, ki se je na vrh zavihtel s tretjega mesta po šprintu. Drugo mesto je ubranil Francoz Martin Fourcade, tretji pa je bil petkov zmagovalec Norvežan Johannes Thingnes Boe. Odločilno je bilo zadnje streljanje, kjer je Šipulin zadel vseh pet strelov, Fourcade in Boe pa sta morala v kazenski krog. Od treh slovenskih biatloncev je bil najboljši Klemen Bauer, ki je s 17. nazadoval na 38. mesto. Miha Dovžan je tekmo končal na 52., Rok Tršan pa na 54. mestu.

V nedeljo bosta na sporedu še tekmi s skupinskim startom. Ženska preizkušnja na 12,5 km se bo začela ob 11.15, moška na 15 km pa ob 13.30.

Zasledovalno (Ž), 10 km:             *
 1. M. LAUKKANEN      FIN   29:33,3 (1)