Ana Drev je v prvi vožnji s štartno številko 18 v cilj prišla 13., nato pa sta jo prehiteli še dve tekmovalki. V drugi vožnji je imela tretji najboljši čas. Foto: AP

Ta proga mi zelo ustreza, saj je tehnično precej zahtevna, hkrati pa nima veliko ravnin, kjer po navadi izgubljam čas.

Ana Drev
Lara Gut, Eva Maria Brem in Nina Löseth
Lara Gut, Eva Maria Brem in Nina Löseth na zmagovalnem odru. Foto: EPA
Vedno boljše slovenske alpske smučarke
Finalni vožnji Gutove in Bremove
Nastop Ane Drev v drugi vožnji Courchevela

30-letna Štajerka se je v svetovnem pokalu do zdaj le dvakrat veselila uvrstitve med najboljšo deseterico. Pred tremi leti je bila na istem smučišču deseta, pred osmimi leti pa v Panorami v Kanadi osma. Prejšnjo soboto je v Areju zasedla 12. mesto. Ima še deveto mesto z olimpijskih iger v Torinu leta 2006 in deseto s SP-ja v Schladmingu leta 2013.

Po dveh drugih mestih tokrat Bremova na sam vrh
Drugič v karieri je zmagala Avstrijka Eva Maria Brem (lani je bila najboljša v Aspnu) s prednostjo 17 stotink pred Norvežanko Nino Löseth in Švicarko Laro Gut, ki sta si razdelili drugo mesto.
Bremova, druga letos v Aspnu in Areju, je vodila že po prvi vožnji, Gutova je zaostajala devet stotink. Lösethova je pred finalom zasedala četrto mesto. Tretjeuvrščena Tessa Worley je na drugi progi odstopila. Enako se je zgodilo sedmi Federici Brignone, do te tekme vodilni v veleslalomskem seštevku svetovnega pokala. Pred njo sta zdaj Bremova in Gutova. Švicarka je prevzela tudi vodstvo v skupnem seštevku, saj se je morala zmagovalka Areja Lindsey Vonn zadovoljiti s 13. mestom.
Točke je osvojila še ena Slovenka. Katarina Lavtar je zadnja ujela finale in bila na koncu 23.
Ima še veliko rezerv
"V bistvu ne bi rekla, da lahko s temi vožnjami dosežem rezultat kariere, saj imam še veliko rezerv, kar je odlično. Druga vožnja je bila res dobra, odločila sem se, da res napadem, saj sem že po prvi videla, da imam še rezerve, in sem bila kar malo jezna, ker nisem bila višje. Že na treningih sem pokazala kar nekaj dobrih voženj, dobro pa je, da sem to končno pokazala tudi na tekmi. Ta proga mi zelo ustreza, saj je tehnično precej zahtevna, hkrati pa nima veliko ravnin, kjer po navadi izgubljam čas,"
je povedala Ana Drev.

Odgovorni trener za tehnične in hitre discipline Denis Šteharnik je dodal: "Najprej bi rad čestital Ani za odlično drugo vožnjo. Nujno pa moram omeniti trenerja Roberta Žana in serviserja Miho Kosmača, ki sta opravila veliko delo. Predvsem Robert opravlja pomembno delo, ki ga številni ne vidijo. Moram pohvaliti vso ekipo za ta rezultat."