Vesna Fabjan je pred štirimi leti na olimpijskih igrah v Sočiju osvojila bronasto kolajno v šprintu, trenutno pa je daleč od prave forme. Foto: BoBo
Tour de Ski: Slovenski tekači brez vidne uvrstitve

V kvalifikacijah je bila Fabjanova 42., Lampičeva pa 67. Pri fantih je Šimenc končal na 48. mestu, Prosen pa na 66.

Trener Saracco: Imeli smo težave s smučmi
"Danes mislim, da smo imeli težave s smučmi. Nismo še povsem prepričani o tem, a nekaj je moralo biti na tem, saj smo zaostali preveč sekund, predvsem Vesna. Ana je imela ob tem še slab dan. Jutri bomo videli, kako naprej, ali mora še na dodatne treninge v Planico, da bo tam v pravi formi. Luka je imel na državnem prvenstvu dobro tekmo, danes pa je prav tako preveč zaostal. Nihče se ni prebil v izločilne boje, tekma je bila slaba. Moramo priti v formo, pred nami so najpomembnejše tekme v sezoni v Planici in nato v Pjongčangu. Jutri bodo sicer nastopili še vsi štirje tekmovalci, potem pa bomo videli. Če bo situacija boljša, bo Ana nadaljevala v Oberstdorfu, če ne, gremo z vsemi na trening za Planico in odmislimo tekmovanja za nekaj časa. Jutri bomo videli, ali smo danes imeli težavo samo s smučmi ali tudi s formo," j
e dejal glavni trener slovenske reprezentance Stefano Saracco.

Zmagovalca uvodne preizkušnje sta postala Švicarka Laurien van der Graaff in Rus Sergej Ustjugov. Za van der Graaffovo, ki je prvič slavila na tekmi svetovnega pokala, je na drugem mestu ciljno črto prečkala Američanka Sophie Caldwell, na tretjem pa svetovna prvakinja, Norvežanka Maiken Caspersen Falla. Ustjugov je za seboj pustil Italijana Federica Pellegrina in Francoza Lucasa Chanavata.

Naslednja tekma bo v nedeljo, ko je na sporedu zasledovalna preizkušnja. Tekačice čaka 10-kilometrska preizkušnja, tekače pa 15-kilometrska.